Home / Slider / Leon Camier kontuzjowany po fatalnym wypadku w Aragonii

Leon Camier kontuzjowany po fatalnym wypadku w Aragonii

Leon Camier doznał urazku klatki piersiowej, stłuczenia płuc i złamania żeber w fatalnie wyglądającym upadku w pierwszym wyścigu World Superbike na torze Motorland Aragon.

Na trzecim okrążeniu sobotniego wyścigu, Camier zaliczył klasyczny low-side w zakręcie numer jedenaście, w którym zabrał za sobą Lorenzo Savadoriego z Milwaukee Aprilia oraz Jordi Torresa z MV Agusty. Savadori i Torres wstali o własnych siłach, niestety Leon Camier nie podnosił się i leżał na torze w asyście medyków. Wyścig natychmiast został przerwany czerwoną flagą.

„Camier został przebadany przez personel medyczny na miejscu, jest całkowicie przytomny i może wykonywać pełne ruchy wszystkich kończyn. Został przewieziony do szpitala w pobliskim Alcaniz w celu dalszych badań kontrolnych. Na tym etapie ciężko stwierdzić, czy będzie on zdolny do wzięcia udziału w jutrzejszym wyścigu.” – tak brzmiał pierwszy komunikat zespołu Red Bull Honda

Szef zespołu Kervin Bos, stwierdził, że Camier nie doznał żadnych poważnych obrażeń i podziękował wirażowym, jak i personelowi medycznemu za ich szybką pracę po tym paskudnym wypadku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Niestety zobaczyliśmy nieprzyjemną stronę wyścigów z incydentem, w którym uczestniczył Leon ale na szczęście wygląda na to, że nie odniósł poważnej kontuzji. Został zabrany do szpitala w celu dalszej oceny jego stanu zdrowia. Chciałbym pochwalić pracowników toru oraz personel medyczny za ich szybkie działanie po wypadku.” – powiedział Bos

Zarówno Savadori, jak i Torres wyszli z całego zdarzenia bez szwanku, ale hiszpański zawodnik nie był w stanie wznowić wyścigu z powodu obrażeń odniesionych przez jego MV Agustę. Włoch z kolei ukończył wyścig na 15 miejscu.

Aktualizacja:
„Leon został poddany diagnozie, która wykazała zamknięty uraz klatki piersiowej, złamanie trzech żeber (9, 10, 11) oraz stłuczenie płuc. Stan jego jest stabilny, Leon jest przytomny i jest w dobrej kondycji.”

„Zespół chciałby podziękować wszystkim fanom za dobre życzenia. Po szpitalnej prognozie, zespół Red Bull Honda może potwierdzić, że Leon Camier nie weźmie udziału w drugim wyścigu WSBK w Aragonii” – poinformował zespół Hondy

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: redbull-honda.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Komentarze: 1

  1. Trzymaj się Leon, szybkiego powrotu do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,394 sek