Home / Slider / Nowa twarz w WSBK – Ducati wystawi juniorski zespół!

Nowa twarz w WSBK – Ducati wystawi juniorski zespół!

Do stawki World Superbike dołączy na niektóre rundy dodatkowy zespół: Ducati wystawi bowiem motocykl pod szyldem juniorskiej ekipy Aruba.it. Będzie w nim startował jeden zawodnik: Michael Ruben Rinaldi, który w sezonie 2017 okazał się najlepszy w kategorii Superstock 1000.

Dla Rinaldiego będą to więc starty na tym samym motocyklu, ale w lepszej specyfikacji. Włoch testował już tę maszynę podczas jazd w listopadzie na torze w Jerez de la Frontera. W sezonie 2018 nie będzie jednak jeździł na pełny etat.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół Ducati zamierza wystawić juniorską ekipę tylko w europejskich rundach sezonu. Rozpocznie ten program w kwietniu, od wyścigów w Hiszpanii na torze Motorland Aragon. Potem, po sezonie, włoska marka zadecyduje, czy w sezonie 2019 wystawić taką juniorską ekipę już we wszystkich wyścigach. Przypomnijmy, że zbliża się debiut nowego motocykla Ducati, który będzie rewolucją w WSBK. Będzie on bowiem dysponował czterocylindrową jednostką napędową.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,402 sek