Home / Slider / OFICJALNIE: Alvaro Bautista zawodnikiem HRC w sezonie 2020!

OFICJALNIE: Alvaro Bautista zawodnikiem HRC w sezonie 2020!

Potwierdziło się, że Alvaro Bautista przejdzie do ekipy Hondy i będzie bronił barw japońskiego producenta w World Superbike w 2020 roku. Program Hondy będzie prowadzony bezpośrednio przez HRC, a nie jak do tej pory, kooperację kilku podmiotów.

34-latek zadebiutował w WSBK w tym sezonie i miał fenomenalny początek, wygrywając 11 wyścigów z rzędu. Potem powiększył tę liczbę do 5 triumfów, ale przez częste upadki i kontuzję najpierw wyprzedził, a potem zdecydowanie “odsadził” go w klasyfikacji broniący mistrzostwa Jonathan Rea z Kawasaki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Honda może mieć w 2020 roku w stawce nawet pięć motocykli. Obecnie mamy jeden zespół oficjalny, prowadzony przez ekipę Althea raz z powiązanym z Hondą Moriwaki. Za rok zespół Althei ma zostać w stawce, obok fabrycznego zespołu HRC. Prawdopodobnie będzie również jeden zespół prywatny, z jednym motocyklem. Pewniakami do startów obok Bautisty są dwaj Japończycy: doświadczony Ryuichi Kiyonari, oraz Takumi Takahashi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Szczerze to mógł dogadać się z Ducati i zostać,miałby konkurencyjne moto a tak nie wiadomo

  2. Pamiętam że na krótko przed spadkiem formy Bautisty plotkowano iż Ducati nie wywiązuje się z jednego z punktów kontraktu.
    Chodziło o spory bonus, jeśli dobrze pamiętam w dziesiątkach tysięcy euro za każdą wygraną.
    Może o to poszło a nie kwestie sportowe.

  3. Dlaczego piszecie o spadku formy u A.B. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd… wyłącznym powodem gorszych wyników, była wymuszona na organizatorach, przez pozostałe ekipy WSB, zmiana osiągów Ducati!!!

  4. Wiadomo, że chodzi o kasę. Ducati dało ciała, bo to jest kandydat do majstra wsbk.

  5. Honda nic do stracenia nie ma. Bautista, wbrew pozorom, również. Do MotoGP raczej nie wróci, a w WSBK może tylko pomóc Hondzie.

  6. Dziwny temat.Bardzo dobry początek sezonu w Ducati teraz jak grom z nieba przejście do Hondy.Oby nie żałował jak Lorenzo że odszedł z Ducati.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,582 sek