Home / WSBK / Runda WSBK na Buddh International Circuit odwołana!

Runda WSBK na Buddh International Circuit odwołana!

Kalendarz cyklu World Superbike Championship będzie liczył nie piętnaście a czternaście weekendów. Wszystko za sprawą rundy na Buddh International Circuit, która najpierw została przeniesiona z 10 marca na 17 listopada, a teraz zostaje oficjalnie odwołana.

W oficjalnym piśmie jakie opublikowała FIM możemy przeczytać, że powodem dla którego ostatnia runda tego sezonu została odwołana, to stworzenie na torze warunków maksymalnie bezpiecznych.

Oznaczało by to, że wymagane jest dodatkowe przeszkolenie personelu medycznego i sędziów wyrażowych, oraz wykonanie modyfikacji stref wyjazdowych, a także likwidacja niektórych krawężników. Te same czynniki były również powodem przeniesienia tej rundy z marca na listopad!

Te argumenty nie są jednak zbyt klarowne, ponieważ na tym obiekcie rozegrane były już zawody z cyklu F1, podczas których, nie było problemu z zabezpieczeniem medycznym i marshalami.

Nieoficjalni jednak wiadomo, że przyczyny odwołania tej rundy można szukać zarówno po stronie skomplikowanych przepisów celnych obowiązujących w Indiach, jak również po stronie finansowej. Jak już Was informowaliśmy na początku tego roku, zespoły muszą zadeklarować wartość swojego sprzętu i zapłacić stosowny podatek, a to nie jest takie proste dla większości zespołów.

Wszystko wskazuje również na to, że i w kolejnym sezonie nie będziemy dopingować kierowców serii Word Superbike Championship na tym obiekcie. Być może, będzie to możliwe dopiero w roku 2015, ale na decyzję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,607 sek