Home / WSBK / Sylvain Guintoli w zespole Aprilia Racing

Sylvain Guintoli w zespole Aprilia Racing

Po ogłoszeniu zakończenia kariery przez Maxa Biaggi, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia nazwiska kierowcy, który zastąpi Rzymskiego Cesarza w zespole Aprilia Racing. Teraz już wiemy, że został nim francuski zawodnik Sylvain Guintoli.

Rok 2012 był dla Sylvaina Guintoli bardzo burzliwy. Po rozpoczęciu sezonu w zespole Effenbert Liberty Racig – z którym odniósł zwycięstwo podczas mokrego wyścigu na torze w Assen, zakończył go w zespole PATA Racing Team z dwoma kolejnymi zwycięstwami. Odniósł je na torze Silverstone, oraz przed własną publicznością, w kończącym sezon wyścigu na Magny Cours.

Już po zakończeniu zmagań w tej edycji mistrzostw (które ukończył na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej), był bardzo bliski podpisania umowy z Crescent FIXI Suzuki. Do jej sfinalizowania jednak nie doszło, a ostatecznie #50 pojawił się na motocyklu marki Aprilia – podczas trzydniowych testów na torze Jerez, które zakończyły się dzisiejszego dnia.

Pomimo faktu, że podczas testów francuski kierowca nie miał jeszcze podpisanego kontraktu z Aprilia Racing, to sposób w jakim radził sobie z RSV-4, oraz czasy jakie osiągał, chyba przekonały kierownictwo zespołu do zaangażowania Sylvaina Guintoli w swoim zespole.

Jestem bardzo szczęśliwy, szczególnie dlatego, że wyczucie motocykla RSV4 było bardzo dobre już po przejechaniu kilku metrów.” – powiedział #50. Możliwość jazdy motocyklem mistrza świata jest dla mnie bardzo wielką szansą – jedną z najważniejszych w mojej karierze.”

Jak widzieliśmy podczas ostatnich kilku lat, motocykl ma bardzo duży potencjał i jestem przekonany, że będę w stanie osiągnąć na nim kilka wspaniałych wyników.”powiedział Sylvain Guintoli.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,362 sek