Home / WSBK / Szczęśliwa dziesiątka Lorenzo? – GP Japonii

Szczęśliwa dziesiątka Lorenzo? – GP Japonii

Drugie miejsce zająJorge Lorenzo wywalczył dziś na torze Motegi swoje dziesiąte pole positon w sezonie. Czy liczba ta da mu szczęście w jutrzejszym wyścigu i być może nawet zapewni już sobie tytuł mistrzowski, przekonamy się już za kilkanaście godzin.
Drugie miejsce zajął dziś jego największy konkurent w walce o tytuł w kategorii 250cc Andrea Dovizioso, ze stratą 0,581 sekundy.
Byli to jedyni zawodnicy, którzy zeszli poniżej 1’52 sekund!

Widzowie podczas końcowej fazy kwalifikacji mogli zobaczyć wypadek, w którym wzięli udział dwaj Japończycy – Shuhei Aoyama i Yuki Takahashi.
Zajęli oni dziś odpowiednio 5. i 6. miejsce.