Home / WSBK / Thitipong Warokorn z dziką kartą w Tajlandii

Thitipong Warokorn z dziką kartą w Tajlandii

Thitipong Warokorn, który w 2017 roku niespodziewanie zajął czwarte miejsce w wyścigu World Supersport w Tajlandii, w tym sezonie zadebiutuje w World Superbike i pojedzie w domowej rundzie na torze Chang. Zawodnik będzie dosiadał ZX-10RR zespołu Kawasaki Thailand Racing Team.

Warokorn ma spore doświadczenie na arenie międzynarodowej – 43 razy jeździł w grand prix, jednak nigdy nie udało mu się zdobyć punktów. 30-latek w zeszłym roku jechał w Moto2 w pierwszym wyścigu w Tajlandii. W World Supersport na razie wystartował tylko dwa razy. W debiucie w Tajlandii w 2015 roku był zaledwie 16, ale dwa lata temu zajął już wysokie czwarte miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To, że tor Chang mu odpowiada, potwierdził w rundzie Asian Road Race Championship w 2018 roku, którą wygrał. Rok wcześniej zdobył miejsce na podium. Najlepsza pozycja któregoś z zawodników z Tajlandii w historii ich występów w World Superbike to 17 miejsce Anuchy Nakcharoensriego w 2015 roku.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,436 sek