Home / Slider / Wyścigi WSBK na Donington Park, Assen i Losail definitywnie odwołane

Wyścigi WSBK na Donington Park, Assen i Losail definitywnie odwołane

W tym roku nie odbędą się wyścigi World Superbike na Donington Park, Losail i Assen – brytyjska, katarska i holenderskie rundy były umieszczone w harmonogramie jako “do potwierdzenia”. Na razie odbyły się tylko lutowe wyścigi w Australii, ale już za tydzień sezon zostanie wznowiony w Jerez.

Trzy wymienione rundy zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Sezon ruszy ponownie na początku sierpnia. Potem zawodnicy jeszcze kilka razy wrócą do Hiszpanii (2x Barcelona, 1x Motorland Aragon), Portugalii i Francji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W kalendarzu są jeszcze dwie rundy, których rozegranie nie jest pewne: we Włoszech w Misano Adriatico, i w Argentynie, na torze w El Villicum.

Największą stratą wydaje się brak ścigania na Donington Park. Ten klasyczny tor wyścigowy zagościł w kalendarzu WSBK w 1989 i później był w nim obecny co roku. Również Assen uznawane jest za absolutny klasyk w historii wyścigów motocyklowych. Losail – jedyny nocny wyścig – miał kończyć sezon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Którego wyścigu najbardziej Ci żal?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. co za miernoty rządzą w tych krajach to brak słów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,409 sek