Home / Slider / YART z FIM EWC do WSBK: Karel Hanika z dziką kartą w Moście

YART z FIM EWC do WSBK: Karel Hanika z dziką kartą w Moście

Zespół Yart Yamaha, którego główną areną są długodystansowe mistrzostwa świata, pojedzie w ten weekend w rundzie World Superbike na torze w czeskim Moście. Ekipa, która wykorzysta nieco zmodyfikowane R1-ki z FIM EWC wystawi dwóch zawodników: dobrze znanego z grand prix Karela Hanikę, oraz Marvina Fritza. Czech miał już okazję debiutować w WSBK.

Trudno spodziewać się spektakularnego wyniku dla ekipy Yart, bowiem sami przyznają, że motocykle będą bazowały na rozwiązaniach z FIM EWC, choć oczywiście zostaną dostosowane do wymogów regulaminowych WSBK. Hanika jest rekordzistą toru w Moście od 2019 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czech – były mistrz Red Bull Rookies Cup – startował już raz w WSBK, na Laguna Seca w 2018 roku, gdy zajął 13. i 14. miejsce, zdobywając podwójne punkty. Teraz dobrze zaaklimatyzował się w FIM EWC, wygrywając z zespołem Yart wyścigi w Malezji i Portugalii.

Dla Marvina Fritza będzie to debiut na tym poziomie. Niemiec ma na koncie mistrzostwa w niemieckiej serii IDM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,468 sek