Home / WSS / WSS300, Motorland Aragon: Gonzalez zdobywa Superpole, Daniel Blin bez awansu do wyścigu

WSS300, Motorland Aragon: Gonzalez zdobywa Superpole, Daniel Blin bez awansu do wyścigu

Aż 52 zawodników rozpoczęło pierwszą rundę sezonu World Supersport 300 w Hiszpanii. Zgodnie z nowymi przepisami w tej serii, podzielono ich na dwie grupy. Ostatecznie, najlepszy w kwalifikacjach był Manuel Gonzalez na Kawasaki. Pierwszy rząd uzupełnią Gelang Hendra Pratama oraz Hugo De Cancellis (obaj na Yamasze).

Jedyny polski zawodnik w tym cyklu – Daniel Blin – nie zakwalifikował się do wyścigu. Po niezłych treningach, kwalifikacje nie poszły po jego myśli (został wyrzucony z toru przez innego zawodnika), a w wyścigu ostatniej szansy również nie udało mu się wejść do niedzielnego starcia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Dzisiaj rozpoczęliśmy dzień bardzo dobrze od czasu 2:09:2 z progresem dwóch sekund od pierwszego dnia i 16 miejscem pośród 52 zawodników. I tu rozpoczęły się przygody – w kwalifikacjach zostałem zdjęty z toru przez innego zawodnika kompletnie nie z mojej winy, co zmusiło mnie do wzięcia udziału w Last Chance Race czyli wyścigu ostatniej szansy, gdzie wolniejsza połowa stawki z kwalifikacji ma szanse powalczyć o miejsce w głównym wyścigu. Po świetnym początku i kontrolowaniu wyścigu w czołówce troszkę przesadziłem i przeforsowałem przód motocykla, dlatego nie pojadę jutro w głównym wyścigu.” – napisał Daniel Blin na facebooku.

„Podsumowując, dużo się działo, znowu się trochę poturlałem, ale zdecydowanie cieszy przygotowanie mojego motocykla oraz czasy, które pokazują, że zbliżamy się do ścisłej czołówki. Potrzebujemy jeszcze trochę szczęścia, krople doświadczenia i ogłady, a wynik jeszcze przyjdzie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jeśli jeszcze nie wiecie czy kibicować Gonzalezowi to polecam to:

    https://www.youtube.com/watch?v=U5QnXEKa33E

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,206 sek