Home / Gry / eMotoGP Polish League: Niesamowity Patryk Mytych znowu górą! (+wideo)

eMotoGP Polish League: Niesamowity Patryk Mytych znowu górą! (+wideo)


W inauguracyjnej rundzie drugiej edycji eMotoGP Polish League, której głównym patronem jest Szkopek Team, Patryk Mytych na motocyklu Suzuki odniósł pewne zwycięstwo na torze Phillip Island.

eMotoGP Polish League zaliczyło udany start w 2022 roku. Przede wszystkim popularność pierwszej edycji przyczyniła się do wzrostu uczestników wirtualnych rozgrywek. Tyczy się to również zawodników zza granicy, którzy postanowili spróbować swoich sił na polskim podwórku wyścigowym. Konstrukcja zawodów pozostała niemal taka sama. Gracze nadal korzystają z PlayStation 5 i z gry MotoGP 21, ścigają się w walce o punkty w 10 rundach, ale za to zmianie uległ format kwalifikacji do wyścigu które zostały skrócone do 15 minut. Taki zabieg okazał się być strzałem w dziesiątkę. Kwalifikacje stały się bardziej dynamiczne, nieprzewidywalne i co za tym idzie znacznie bardziej emocjonujące. Jak z kolei przebiegł pierwszy wyścig?

Zgodnie z oczekiwaniami, większa stawka to więcej przetasowań i zwrotów akcji. Patryk Mytych, startujący pod nickiem Korsarz_27, ruszał spod świateł z Pole Position. Po krótkiej walce z Łukaszem Dąbrowskim (Waszka_46), wyszedł ostatecznie na prowadzenie którego nie oddał już do końca wyścigu, pewnie i sukcesywnie zwiększając swoją przewagę nad zawodnikiem ścigającym się na Ducati. Patryk Mytych to nie kto inny jak zwycięzca pierwszej edycji eMotoGP Polish League. Zawodnik Suzuki zdominował rozgrywki w 2021 roku, a obecnie podtrzymuje fenomenalną formę i w świetnym stylu rozpoczął pogoń po drugi tytuł. Łukasz Dąbrowski był zdecydowanie najszybszym graczem po Patryky, co zaowocowało drugim miejscem na linii mety. Za plecami tej dwójki działo się znacznie więcej. Sporo upadków, wzlotów i manewrów wyprzezdania. Ciągłe zmiany na dalszych pozycjach sprawiały, że trzecie miejsce nie było już takie oczywiste. Ostatecznie sięgnął po nie Jakub Socha (Dzeejjki), po tym jak na ostatnim okrążeniu poważne błędy popełnili Kuba Lotz (kubalotz) oraz Krystian Milanowski (krycho23).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pierwszy wyścig pokazał, że Patryk Mytych ponownie jest głównym pretendentem do tytułu, nie mniej jednak reszta stawki bardzo się wzmocniła względem pierwszej edycji eMotoGP Polish League, dlatego czeka nas jeszcze sporo wirtualnej, zaciętej walki. Kolejna runda odbędzie się w najbliższą niedzielę na lubianym przez wszystkich torze Misano. Czy tym razem Korsarz_27 również okaże się bezkonkurencyjny?

Poniżej znajduje się transmisja z wyścigu, którą standardowo skomentował Mateusz Kapusta, zawodnik Szkopek Team.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek Team, Gucio1846, Zerke, Modular, Przedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL, Ścigacz.pl oraz Gucio Racing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,173 sek