Home / Moto2 / Moto3 / GP Hiszpanii: Baldassarri dominuje w Jerez! Wywrotka Marqueza!

GP Hiszpanii: Baldassarri dominuje w Jerez! Wywrotka Marqueza!

Lorenzo Baldassarri pewnie sięgnął po wygraną w dzisiejszym wyścigu o GP Hiszpanii. Drugie miejsce zajął Miguel Oliveira, który po kiepskich kwalifikacjach dziś pokazał zupełnie inne tempo. Podium dopełnił Francesco Bagnaia, który tym samym obronił pozycję lidera tabeli. Do mety po wywrotce nie dojechał Alex Marquez, który mocno skomplikował swoją sytuację w klasyfikacji generalnej cyklu.

Dla Baldassarriego było to pierwsze pole position w karierze. Nie utrzymał jedna po starcie prowadzenia. Na czoło stawki wyszedł bowiem Alex Marquez przed Peco Bagnaią. Czwartą lokatę zajmował Brad Binder, natomiast piątą Joan Mir, który skarżył się na problemy żołądkowe. Wywrotkę tymczasem w szóstym zakręcie zaliczyli Luca Marini i Jorge Navarro. O ile Hiszpan był w stanie kontynuować rywalizację, o tyle obolały Włoch musiał się z niej wycofać. Marquez narzucił wysokie tempo i nieco odskoczył od Bagnai. Kiedy jednak tylko Balda wyprzedził swojego rodaka, błyskawicznie do niego dojechał. Bagnaia tymczasem stracił trzecią lokatę na rzecz Bindera. W nawrocie imienia Jorge Lorenzo Xavi Vierge przypuścił z kolei atak na Mira. W szóstym zakręcie ponownie doszło do wywrotki – tym razem Brazylijczyka Erica Granado.

Baldassarri nie czekał długo na odzyskanie pierwszej lokaty. W ostatnim nawrocie toru Marqueza wyprzedził Binder. Rozkojarzony zawodnik Marc VDS w niedługim czasie stracił trzecie miejsce także na rzecz Oliveiry. Portugalczyk po nieudanych kwalifikacjach, które ukończył na czternastej lokacie, jechał jak natchniony. Szybko wyprzedził Bindera, który w wyniku błędu spadł także za Marqueza. Na ósme miejsce zjechał z kolei Mir. W trzynastym zakręcie natomiast z toru wypadł Francuz Jules Danilo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Znakomite tempo Oliveiry sprawiło, że w okamgnieniu dojechał do Baldassarriego. Kontakt z nimi trzymał jeszcze tylko Alex Marquez. Prowadzący drugą grupę Bagnaia tracił już ponad sekundę. W trzynastym zakręcie wywrotkę zaliczył Romano Fenati, który stracił tym samym szansę na miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji wyścigu. Włoch wypadł z toru po walce z Mattią Pasinim. Na podstawie powtórek nie można było jednak dopatrzyć się kontaktu z winy starszego z reprezentantów Półwyspu Apenińskiego.

Na piętnaście okrążeń przed metą o zwycięstwo walczyli Baldassarri, Oliveira i Marquez. Ze stratą sekundy na czwartej lokacie podążał Bagnaia. Włoch z podobną przewagą jechał na Xavim Vierge. Kolejne pozycje zajmowali natomiast Pasini, Binder, Mir, Sam Lowes i Marcel Schrotter. W piętnastym zakręcie z toru wypadł Włoch Stefano Manzi, natomiast w drugim Malezyjczyk Zuffami Khairuddin. Na trzynaście kółek przed metą tymczasem wywrotkę zaliczył także Alex Marquez. W tej sytuacji o triumf pozostali już tylko Baldassarri i Oliveira, gdyż Bagnaia tracił już blisko dwie sekundy. Do grona leżących „na deskach” dołączył również Danny Kent, który wywrócił się w pierwszym zakręcie.

Na dziesięć okrążeń przed metą Baldassarri rozpoczął koncert szybkiej jazdy podobnej do tego, co czynił w kwalifikacjach. Z każdym bowiem zakrętem zyskiwał coraz większą przewagę. Podium nadal dopełniał Bagnaia, jednak straty odrabiał do niego Xavi Vierge i Mattia Pasini. Kolejne pozycje zajmowali Binder, Schrotter, Lowes i Mir. Hiszpan przez problemy zdrowotne coraz bardziej tracił tempo i w przeciągu jednego okrążenia stracił kolejne pozycje na rzecz nie tylko Francuza, ale także Ikera Lecuony oraz Simone Corsiego.

Na pięć kółek przed metą w pierwszym zakręcie wywrotkę zaliczył jedyny Amerykanin w stawce Joe Roberts. Dwa okrążenia później w trzynastce z wyścigiem pożegnał się jego zespołowy partner z RPA, Steven Odendaal. Tymczasem z przewagą dwóch sekund nad Oliveirą jechał Baldassarri. O ile nie zapowiadało się już na walkę o zwycięstwo, o tyle w walce o trzecie miejsce z Bagnaią pozostawał Vierge. Pasini z kolei nie mógł czuć się pewnie na piątym miejscu, gdyż dobre tempo prezentował Binder. Czołową dziesiątkę dopełniali Schrotter, Lowes, Lecuona i Quartararo. Mir tymczasem pojedynkował się z Corsim o jedenastą pozycję.

Dla Baldiego to drugi triumf w karierze. Podium dopełnili Oliveira i Bagnaia. Za podium znaleźli się Vierge, Pasini i Binder. Siódme miejsce zajął Schrotter, natomiast czołową dziesiątkę dopełnili Lowes, Lecuona i Quartararo. Koeljne pozycje zajęli Mir, Corsi, Tetsuta Nagashima, Hector Barbara i Andrea Locatelli.

Kliknij, aby pominąć reklamy
 1. Lorenzo Baldassarri ITA Pons HP40 (Kalex) 39m 33.889s
 2. Miguel Oliveira POR Red Bull KTM Ajo (KTM) 39m 36.740s
 3. Francesco Bagnaia ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 39m 40.139s
 4. Xavi Vierge SPA Dynavolt Intact GP (Kalex) 39m 40.842s
 5. Mattia Pasini ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 39m 44.027s
 6. Brad Binder RSA Red Bull KTM Ajo (KTM) 39m 45.620s
 7. Marcel Schrotter GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 39m 52.027s
 8. Sam Lowes GBR Swiss Innovative Investors (KTM) 39m 52.566s
 9. Iker Lecuona SPA Swiss Innovative Investors (KTM) 39m 54.632s
 10. Fabio Quartararo FRA Beta Tools – Speed Up Racing (Speed Up) 39m 54.676s
 11. Joan Mir SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 39m 57.091s
 12. Simone Corsi ITA Tasca Racing Scuderia Moto2 (Kalex) 39m 57.308s
 13. Tetsuta Nagashima JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 40m 0.021s
 14. Hector Barbera SPA Pons HP40 (Kalex) 40m 0.840s
 15. Andrea Locatelli ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 40m 1.010s
 16. Bo Bendsneyder NED Tech 3 Racing (Tech 3) 40m 1.266s
 17. Jorge Navarro SPA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 40m 7.082s
 18. Khairul Idham Pawi MAL IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 40m 7.723s
 19. Isaac Viñales SPA SAG Team (Kalex) 40m 18.540s
 20. Lukas Tulovic GER Kiefer Racing (KTM) 40m 22.937s
 21. Federico Fuligni ITA Tasca Racing Scuderia Moto2 (Kalex) 40m 24.222s
 22. Xavi Cardelus AND Team Stylobike (Kalex) 40m 26.905s
 23. Hector Garzo SPA Tech 3 Racing (Tech 3) 40m 33.378s
 24. Jules Danilo FRA Nashi Argan SAG Team (Kalex) +1 lap
  Steven Odendaal RSA NTS RW Racing GP (NTS) DNF
  Joe Roberts USA NTS RW Racing GP (NTS) DNF
  Alex Marquez SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) DNF
  Danny Kent GBR Beta Tools – Speed Up Racing (Speed Up) DNF
  Zulfahmi Khairuddin MAL SIC Racing Team (Kalex) DNF
  Stefano Manzi ITA Forward Racing Team (Suter) DNF
  Romano Fenati ITA Marinelli Snipers Team (Kalex) DNF
  Eric Granado BRA Forward Racing Team (Suter) DNF
  Luca Marini ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) DNF

AUTOR: Mefisto

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,410 sek