Home / Moto2 / Moto3 / GP Wielkiej Brytanii: Gardner zwycięski w Moto2! Wywrotka Raula Fernandeza!

GP Wielkiej Brytanii: Gardner zwycięski w Moto2! Wywrotka Raula Fernandeza!

Remy Gardner, Moto2, Catalunya MotoGP, 4 June 2021

Remy Gardner znacznie przybliżył się do tytułu mistrzowskiego, sięgając po zwycięstwo w wyścigu o GP Wielkiej Brytanii. Do końca pod presją trzymał go Marco Bezzecchi, który ostatecznie przeciął linię mety jako drugi. Podium uzupełnił Jorge Navarro, który przełożył dobrą formę z treningów i kwalifikacji na wyścig. Pokonał Sama Lowesa, który po raz kolejny musiał zadowolić się czwartą lokatą. Wyścigu po bolesnej wywrotce nie ukończył Raul Fernandez, którego strata w klasyfikacji generalnej mistrzostw wzrosła do czterdziestu czterech punktów!

Zawodnicy mieli do przejechania osiemnaście okrążeń. Startujący z pole position Marco Bezzecchi utrzymał prowadzenie po starcie. W zakręcie Maggotts wyprzedził go jednak Sam Lowes. Za nimi jechali Jorge Navarro, Raul Fernandez, Remy Gardner, Fabio DiGiannantonio, Augusto Fernandez i Aron Canet. Czołową dziesiątkę zamykali Xavi Vierge i Joe Roberts.

Lowes i Bezzecchi narzucali tempo rywalizacji. Znakomicie jechał Gardner. Najpierw w zakręcie Cops przypuścił skuteczny atak na Raula Fernandeza, by następnie dokonać tego samego na Navarro w Stowe. Jego team-partner w tym samym miejscu musiał natomiast uznać wyższość „Diggi”. Vierge awansował na ósme miejsce po udanym manewrze wyprzedzania na Aronie Canecie.

Na czwartym okrążeniu, w zakręcie The Loop, lider tabeli udanie zaatakował Lowesa. Tuż za Anglikiem znajdowali się Navarro i „Diggia”. Blisko sekundę do Włocha tracił Raul Fernandez. Z wyścigu, prawdopodobnie z powodu problemów zdrowotnych spowodowanych wywrotką w rozgrzewce, wycofał się Lorenzo Baldassarri.

Na piątym kółku, w zakręcie Village, Gardner wyszedł na pozycję lidera po udanym ataku na Bezzecchiego. Włoch próbował go skontrować w Brooklands, jednak nieskutecznie. Kontra udała się w Stowe. Marco prowadził do zakrętu The Loop, gdzie na wyjściu stracił przyczepność i Australijczyk ponownie odzyskał prowadzenie. W zakręcie piętnastym tymczasem Hector Garzo wylądował „na deskach”.

Na siódmym okrążeniu, w The Loop, Augusto Fernandez udanie zaatakował Raula. Tymczasem Gardner nie był w stanie odskoczyć od Bezzecchiego, który nieustannie wywierał na nim presję. Nieopodal liderów znajdowali się Lowes, „Diggia” i Navarro.

Do końca pozostawało dziesięć okrążeń. Prowadził Gardner przed Bezzecchim, jednak w zakręcie Stowe Włoch ponownie przypuścił skuteczny atak na Australijczyka. Pół sekundy za nimi jechał Lowes, który odskoczył od walczących o czwartą pozycję Navarro i „Diggi”. Blisko 1,5 sekundy do Hiszpana i Włocha tracili Augusto i Raul Fernandezowe. Canet odzyskał ósme miejsce kosztem Vierge. Czołową dziesiątkę dopełniał Roberts przed Ai Ogurą. Jadący na dwunastym miejscu Stefano Manzi zaliczył wywrotkę w czwartym zakręcie.

Lowes tymczasem dojechał do Bezzecchiego i Gardnera. Szybko jechał również Navarro, który odskoczył od „Diggi” i niwelował stratę do czołowej trójki. Dobrze spisywał się także Augusto Fernandez, do którego dystans tracił Raul.

Na osiem kółek przed metą Gardner próbował odzyskać pozycję lidera Bezzecchiemu w zakręcie Village, jednak Włoch udanie go skontrował. Lowes ponownie stracił nieco dystansu. Do Anglika na pół sekundy zbliżył się Navarro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Okrążenie później Gardner powtórzył atak w Village na kierowcy SKY VR46 i tym razem manewr okazał się skuteczny. Do Lowesa znacznie zbliżył się Navarro, który uzyskał najlepszy czas okrążenia. Nieopodal Anglika i Hiszpana znajdowali się „Diggia” i Augusto Fernandez. Ponad 1,5 sekundy do kierowcy Marc VDS tracił Raul Fernandez. Joe Roberts stracił dziesiątą lokatę na rzecz Ai Ogury. Zastępujący Jake’a Dixona Adam Norrodin wycofał się natomiast na skutek problemów technicznych.

Do końca pozostawało pięć kółek. Prowadził Gardner, jednak tuż za nim nadal znajdował się Bezzecchi. Pół sekundy za nimi jechał Lowes, który odnotował najlepszy czas okrążenia wyścigu. Na jego tylnym kole „siedział” jednak Navarro. Wyraźną stratę do Anglika i Hiszpana notował „Diggia”, do którego znacznie zbliżył się Augusto Fernandez. Kierowca Marc VDS zwiększył zarazem przewagę nad Raulem Fernandezem do trzech sekund. W zakręcie ósmym tymczasem z rywalizacją pożegnał się Cameron Beaubier.

Na cztery okrążenia przed metą Navarro udanie zaatakował Lowesa w Village. Tymczasem w „trzynastce” bolesną wywrotkę zaliczył wicelider tabeli Raul Fernandez! Hiszpan chwilę leżał nawet na poboczu, jednak ostatecznie wstał o własnych siłach. Gardner tymczasem pobił rekord okrążenia, jednak nadal tuż za nim jechał Bezzecchi. Ponad sekundę za nimi znajdowali się Navarro i Lowes. Augusto Fernandez przypuścił skuteczny atak w Village na „Diggię”. Przyszły zawodnik MotoGP próbował go skontrować w Brooklands, jednak bezskutecznie.

Ostatnie kółko wyścigu Gardner rozpoczął z przewagą 0,3 sekundy nad Bezzecchim. Oznaczało to więc walkę do ostatnich metrów. Najlepszy czas okrążenia uzyskał Navarro, który odjechał na 0,7 sekundy od Lowesa. Hiszpan tracił jednak blisko 1,5 sekundy do liderów. Lowes posiadał komfortową przewagę blisko czterech sekund nad Augusto Fernandezem.

Gardner sięgnął po czwarte zwycięstwo w sezonie, co w przypadku braku punktów ze strony Raula Fernandeza oznacza zwiększenie przewagi punktowej do czterdziestu czterech „oczek”! Bezzecchi umocnił się na trzecim miejscu w tabeli drugą pozycją na mecie. Po pierwsze podium w sezonie sięgnął natomiast Navarro. Czwartą lokatę zajął Lowes, który wyprzedził team-partnera i „Diggię”. Jako siódmy linię mety przeciął Canet przed Vierge, Ogurą i Bulegą.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Remy Gardner AUS Red Bull KTM Ajo (Kalex) 37m 31.642s
2 Marco Bezzecchi ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 37m 32.123s
3 Jorge Navarro SPA Lightech Speed Up (Boscoscuro) 37m 33.572s
4 Sam Lowes GBR Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 37m 33.926s
5 Fabio Di Giannantonio ITA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 37m 38.594s
6 Augusto Fernandez SPA Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 37m 38.701s
7 Aron Canet SPA Kipin Energy Aspar Team (Boscoscuro) 37m 42.348s
8 Xavi Vierge SPA Petronas Sprinta Racing (Kalex) 37m 44.484s
9 Ai Ogura JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 37m 44.519s
10 Joe Roberts USA Italtrans Racing Team (Kalex) 37m 45.986s
11 Thomas Luthi SWI Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 37m 51.754s
12 Celestino Vietti ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 37m 54.013s
13 Marcel Schrotter GER Liqui Moly Intact GP (Kalex) 37m 54.167s
14 Nicolò Bulega ITA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 37m 55.314s
15 Bo Bendsneyder NED Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 37m 55.758s
16 Fermín Aldeguer SPA Lightech Speed Up (Boscoscuro) 37m 58.489s
17 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 37m 58.638s
18 Tony Arbolino ITA Liqui Moly Intact GP (Kalex) 37m 58.848s
19 Albert Arenas SPA Kipin Energy Aspar Team (Boscoscuro) 37m 59.056s
20 Marcos Ramirez SPA American Racing (Kalex) 38m 4.010s
21 Hafizh Syahrin MAL NTS RW Racing GP (NTS) 38m 10.256s
22 Simone Corsi ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) 38m 10.716s
23 Barry Baltus BEL NTS RW Racing GP (NTS) 38m 10.759s
Raul Fernandez SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) DNF
Cameron Beaubier USA American Racing (Kalex) DNF
Adam Norrodin MAL Petronas Sprinta Racing (Kalex) DNF
Stefano Manzi ITA Flexbox HP40 (Kalex) DNF
Hector Garzo SPA Flexbox HP40 (Kalex) DNF
Lorenzo Baldassarri ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarze 4

  1. Remy Gradner zmierza po pierwszy tytuł mistrza świata w Moto2. Prawdopodobnie dzisiejsza wywrotką Raul Fernandez odmeldował się z walki o tytuł mistrzowski w Moto2

    • Oby :) mocno kibicuje Remiemu. Zanotował ogromny postęp patrząc 2-3 lata wstecz. I nie chodzi tylko o umiejętności jazdy, ale również jego odporność psychiczną, reguralność i opanowanie. Kiedyś jak miał możliwość osiągnąć dobry wynik zwykle kończyło się to nerwami i glebą. A teraz jakbym patrzył na zupełnie innego zawodnika. Raul moze skończyć jak kiedyś Stoner czyli bez tytułu w kategoriach pośrednich ale z koroną w MotoGP. A skład Red Bull w moto2 na sezon 2022 według mnie powinni tworzyć Acosta i Aldeguer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
193 zapytań w 1,470 sek