Home / Moto2 / Moto3 / GP Włoch: Roberts wygrywa końcówkę z Gonzalezem w Moto2! Kolejny błąd Aldeguera!

GP Włoch: Roberts wygrywa końcówkę z Gonzalezem w Moto2! Kolejny błąd Aldeguera!

Joe Roberts zalicza życiowy sezon w Moto2! Kilkukrotnie był blisko, jednak w końcu doczekał się wygranej! Amerykanin obronił się przed drugim Manuzelem Gonzalezem i sięgnął po wygraną o GP Włoch! Dla Joe to druga wygrana w karierze w Moto2. Podium dopełnił Alonso Lopez. Faworyt sezonu Fermin Aldeguer nadal nie może obudzić się z koszmaru, który przeżywa. Przyszły zawodnik Pramac Racing zaliczył świetny start, jednak zaliczył wywrotkę! Hiszpan musi się pozbierać, gdyż dalszy marazm może zwyczajnie poskutkować zerwaniem kontraktu w MotoGP!

Zmagania przebiegały w sprzyjających warunkach. Wyścig został skrócony do dwunastu okrążeń przez czerwoną flagę w rywalizacji Moto3 i związane z tym opóźnienia. Zawodników czekał więc istny sprint w Moto2!

Z pole position startował Joe Roberts. Obok niego ustawili się Sergio Garcia i Alonso Lopez. Z końca stawki ruszał Fermin Aldeguer, który musiał opuścić kwalifikacje przez ból głowy. Hiszpan jest jednak gotowy do rywalizacji i zacieraliśmy ręce do jego pogoń.

Na starcie Roberts utrzymał prowadzenie. Na drugie miejsce wskoczył Lopez, który wyprzedzał Darryna Bindera. Na czwartą lokatę spadł Garcia. Lider tabeli jeszcze przed upływem pierwszego kółka został wyprzedzony przez Manuela Gonzaleza. Hiszpan walczył o piątą pozycję z team-partnerem, Aiem Ogurą. Kolejne lokaty zajmowali Aron Canet, Marcos Ramirez i jeżdżący z „dziką kartą” weteran wyścigów motocyklowych Mattia Pasini. Czołową dziesiątkę dopełniał Jeremy Alcoba. Falstart popełnił Alex Escrig. Znakomity start odnotował Aldeguer, który jechał w tym momencie szesnasty!

Po trzech okrążeniach Roberts prowadził wyścig, jednak tuż za nim znajdowali się Lopez i Binder. Nieco z tyłu o czwarte miejsce walczyli Gonzalez i Garcia. Lider tabeli w sekcji zakrętów 10-11 dał się zaskoczyć Canetowi, który skutecznie go zaatakował. Aron był autorem najlepszego czasu okrążenia.

Na czwartym kółku Binder próbował zaatakować prowadzącego Robertsa. Amerykanin opóźnił hamowanie i utrzymał pozycję przed reprezentantem RPA. Obu jednak wyniosło, co wykorzystał Lopez! Tymczasem wywrotkę zaliczył Aldeguer! Dla Hiszpana to drugi nieukończony wyścig z rzędu! Chwilę po nim „na deskach” wylądował Alcoba.

Osiem okrążeń do mety. Lopez prowadził przed Gonzalezem, który wyprzedził Robertsa. Na czwartą lokatę wskoczył Canet, który skutecznie zaatakował Bindera. Tuż za reprezentantem RPA jechał Garcia. Za zespołowym partnerem znajdował się Ogura. Tymczasem wywrotkę zaliczył Filip Salac.

Siedem kółek do końca. Binder zdołał odzyskać lokatę kosztem Caneta i jechał czwarty. Chwilę później, w zakręcie ósmym, reprezentant RPA zaliczył spektakularną wywrotkę! Na szczęście młodszemu bratu Brada nic się nie stało. Na czele nadal podążał Lopez, natomiast drugiego Gonzaleza naciskał Roberts.

Amerykanin skutecznie zaatakował w pierwszym zakręcie siódmego okrążenia Gonzaleza. Przed sobą miał Lopeza. Do Manu dojechał Canet. Blisko czołowej czwórki znajdowali się również Garcia i Ogura. Tymczasem Tony Arbolino, który jechał dopiero na siedemnastym miejscu, otrzymał polecenie oddania pozycji. Jak na razie sezon układał się fatalnie dla Włocha!

Cztery kółka do mety. Roberts zaatakował Lopeza, jednak Hiszpan desperackim opóźnieniem hamowania wywiózł obu z idealnej linii jazdy. Skorzystali na tym Gonzalez i Canet, którzy wskoczyli na dwie czołowe lokaty. Alonso i Joe jechali odpowiednio na trzeciej i czwartej pozycji. W sekcji zakrętów 10-11 Canet wyszedł na czoło stawki, wyprzedzając Manu.

Trzy okrążenia do końca. Roberts świetnie napędził się na prostej start-meta i odebrał prowadzenie Canetowi. Aron stracił również drugą lokatę na rzecz Manu Gonzaleza. Na końcu grupy znajdowali się Lopez, Ogura i Garcia. Gonił ich Celestino Vietti, jednak tracił spory dystans do zamykającego czołową grupę lidera tabeli.

Dwa kółka przed metą. Roberts i Gonzalez narzucali tempo rywalizacji i powoli oddalali się od reszty. Na trzecie miejsce przed Caneta wskoczył Lopez. Tymczasem wywrotkę w „czwórce” zaliczył Ayumu Sasaki.

Finałowe okrążenie! Roberts i Gonzalez wyraźnie odskoczyli reszcie. Manu zdołał opóźnić hamowanie i wyprzedził w pierwszym zakręcie Robertsa. Amerykanin skontrował go jednak w sekcji zakrętów 2-3. Pół sekundy za nimi o najniższy stopień podium walczyli Lopez, Garcia i Ogura. Na koniec grupy spadł Canet. Sekundę za Aronem jechał Vietti, który odrabiał stratę. Był jednak za daleko, by choćby myśleć o próbie ataku.

Roberts obronił się przed Gonzalezem i sięgnął po pierwszą wygraną w sezonie! To drugie zwycięstwo w karierze Amerykanina. Poprzednio triumfował podczas GP Portugalii w 2022 roku! Podium dopełnił Lopez, który nie dał się wyprzedzić Garcii i Ogurze. Ostatnie miejsce w tej grupie zajął Canet. Siódmą pozycję zajął Vietti, natomiast czołową dziesiątkę dopełnili Izan Guevara, Somkiat Chantra i Marcos Ramirez.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
Pos Rider Nat Team Time
1 Joe Roberts USA OnlyFans American Racing Team (Kalex) 22m 24.411s
2 Manuel Gonzalez SPA QJMOTOR Gresini (Kalex) +0.067s
3 Alonso Lopez SPA MB Conveyors Speed Up (Boscoscuro) +0.934s
4 Sergio Garcia SPA MT Helmets – MSI (Boscoscuro) +1.192s
5 Ai Ogura JPN MT Helmets – MSI (Boscoscuro) +1.253s
6 Aron Canet SPA Fantic Racing (Kalex) +1.859s
7 Celestino Vietti ITA Red Bull KTM Ajo (Kalex) +2.618s
8 Izan Guevara SPA CFMoto Inde Aspar Team (Kalex) +3.349s
9 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) +3.450s
10 Marcos Ramirez SPA OnlyFans American Racing Team (Kalex) +5.877s
11 Diogo Moreira BRA Italtrans Racing Team (Kalex) +6.516s
12 Jake Dixon GBR CFMoto Inde Aspar Team (Kalex) +10.969s
13 Deniz Oncu TUR Red Bull KTM Ajo (Kalex) +11.782s
14 Zonta van den Goorbergh NED RW – Idrofoglia Racing GP (Kalex) +11.930s
15 Mario Aji INA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) +13.036s
16 Tony Arbolino ITA Elf Marc VDS Racing (Kalex) +13.381s
17 Senna Agius AUS Liqui Moly Husqvarna Intact GP (Kalex) +15.564s
18 Barry Baltus BEL RW – Idrofoglia Racing GP (Kalex) +15.618s
19 Albert Arenas SPA QJMOTOR Gresini (Kalex) +15.760s
20 Dennis Foggia ITA Italtrans Racing Team (Kalex) +17.512s
21 Jaume Masia SPA Pertamina Mandalika GAS UP Team (Kalex) +17.576s
22 Daniel Munoz SPA Pertamina Mandalika GAS UP Team (Kalex) +17.779s
23 Xavi Cardelus AND Fantic Racing (Kalex) +28.024s
24 Alex Escrig SPA KLINT Forward Factory Team (Forward) +34.678s
25 Xavier Artigas SPA KLINT Forward Factory Team (Forward) +35.265s
26 Mattia Pasini ITA Team Ciatti Boscoscuro (Boscoscuro) +1m 18.428s
27 Ayumu Sasaki JPN Yamaha VR46 Master Camp Team (Kalex) DNF
28 Filip Salac CZE Elf Marc VDS Racing (Kalex) DNF
29 Darryn Binder RSA Liqui Moly Husqvarna Intact GP (Kalex) DNF
30 Fermin Aldeguer SPA MB Conveyors      Speed Up (Boscoscuro) DNF
31 Jeremy Alcoba SPA Yamaha VR46 Master Camp Team (Kalex) DNF

Źródło: crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarzy 5

  1. Ten Aldeguer jest przereklamowany nie wiem co oni w nim widzą. MotoGP szybko gościa zweryfikuje tak szybko zniknie jak się pojawił.

    • Może tak,.może nie. Potencjał na pewno ma i myślę, że warto dać mu szansę. Jest nadzieja, że odpali na podobnej zasadzie jak Fabio, czego szczerze mu życzę.

  2. Ależ Fermina zjadła presja i oczekiwania. Piękny manewr Robertsa w końcówce.

  3. Fermin, zdaje się że został zdjęty przez Alcobę, więc to nie jego wina, w odróżnieniu od Barcelony.

  4. Nawet taki talent jak Acosta przeżywał trudne chwile w Moto2. Presja kontraktu w Ducati jest ogromna. Wszyscy mają oczekiwania, że wygra każdy wyścig, nawet przed sezonem rywalem wskazywali go na głównego faworyta. Przy takiej presji bardzo łatwo o błąd.

    Talent, a radzenie sobie z presją to dwie zupełnie różne rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 2,033 sek