Home / Gry / Jarek Jakubowski odnosi pierwsze zwycięstwo w eMotoGP Polish League! (+wideo)

Jarek Jakubowski odnosi pierwsze zwycięstwo w eMotoGP Polish League! (+wideo)


Zwycięska passa Patryka Mytycha została przerwana przez Jarka Jakubowskiego ścigającego się na Ducati. To pierwsza wygrana innego zawodnika w tym sezonie.

Korsarz_303 przyzwyczaił nas do tego, że każdy wyścig sezonu eMotoGP Polish League kończy się jego zwycięstwem. Dotychczas Jarek Jakubowski był najbliżej pokonania Patryka, jednak ten zawsze był w stanie obronić pierwszą pozycję. Tym razem to zawodnik Ducati pokazał, że powiedzenie do trzech razy sztuka będzie najlepiej pasującym w tej sytuacji i na torze w Walencji sięgnął po pierwszą wygraną w eMotoGP Polish League pod patronatem Szkopek Team, pokonując świeżo upieczonego mistrza ligi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zdobywcą Pole Postion na PS5 był nie kto inny jak Korsarz_303 i wszystko wskazywało na kolejny identyczny przebieg wyścigu w jego wykonaniu. Gdy zgasły czerwone światła, okazało się że Patryk Mytych nie do końca jest sobą. Jechał bardzo zachowawczo, popełniał błędy, a nawet zaliczył upadek. Jego tempo mocno odbiegało od tego prezentowanego w kwalifikacjach. Bezwzględnie wykorzystali to Jarek Jakubowski oraz Michał Pilichowski wysuwając się na czoło wyścigu i konsekwentnie uciekając reszcie stawki. Przez większość rywalizacji Pilichowski na Yamasze dotrzymywał kroku Jarka, jednak zawodnik Ducati kontrolował sytuację i pewnie zmierzał po swoje pierwsze zwycięstwo w eMotoGP Polish League, nie oddając prowadzenia do samej mety. Jarul8200 jest także pierwszym zawodnikiem który przerwał fantastyczną zwycięską passę Korsarza. W drugiej części wyścigu Mytych złapał drugi oddech i zaczął błyskawicznie odrabiać straty do Pilichowskiego, ostatecznie przegrywając z nim drugie miejsce zaledwie o kilka setnych sekundy. Wyjątkowo najszybsze okrążenie w wyścigu zaliczył Łukasz Dąbrowski, który zakończył rywalizację na czwartej pozycji.

Na PS4 wygrał Malezyjczyk Pakos Ramos. Drugie miejsce zajął Amerykanin Pela1000, natomiast podium uzupełnił Karol Czochralski, który nadal pozostaje w walce o mistrzostwo w kategorii PlayStation 4.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Poniżej znajduje się transmisja z wyścigu z komentarzem zawodnika Szkopek Team, Mateusza „Gucio1846” Kapusty.

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są Gucio Racing, MOTOGP.PL oraz Ścigacz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,216 sek