Home / Moto2 / Moto3 / Nieto o zawieszeniu Fenatiego: Jego zachowanie nie było w porządku

Nieto o zawieszeniu Fenatiego: Jego zachowanie nie było w porządku

Romano Fenati

W sobotę wieczorem zespół Sky Racing Team VR46 wydał oświadczenie o zawieszeniu Romano Fenatiego. Włoch nie został dopuszczony do startu w wyścigu na Red Bull Ringu, ponieważ jego zachowanie zostało uznane za niezgodne z zasadami ekipy.

Pablo Nieto był jednym z członków zespołu odpowiedzialnego za decyzję. Szef zespołu oznajmił, że taki werdykt nie był wynikiem pojedynczego incydentu, ale przyczyniło się  do niego zachowanie Fenatiego w ciągu całego sezonu. Ekipa VR46 zgodnie uznała za konieczne pokazanie, że dla pewnego rodzaju zachowań nie ma miejsca w ich garażu w ciągu weekendu wyścigowego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nieto podkreślił również, że incydent nie miał nic wspólnego z relacjami Fenatiego z zespołowymi kolegami, ale raczej z pracującymi w zespole technikami. Zarówno KTM, jak i Valentino Rossi byli świadomi sytuacji i zaakceptowali zarządzenie zespołu.

Po podjęciu decyzji Romano Fenati został poproszony o opuszczenie austriackiego obiektu. Cała sytuacja rzuca cień niepewności na przyszłość włoskiego zawodnika.

„To zła i trudna wiadomość, kiedy zawodnik zostaje odsunięty od startu w wyścigu. W każdym razie musieliśmy podjąć taką decyzję, ponieważ mamy pewne zasady w zespole i uważamy, że Fenati tych zasad nie przestrzegał. On ma dobre relacje z Nicolo Bulegą i Andreą Migno, ale jego zachowanie nie było w porządku. Jesteśmy profesjonalnym zespołem i musimy trzymać się zasad. Nie zrobiliśmy tego, aby dać przykład, czy ostrzec pozostałych zawodników.” – powiedział Pablo Nieto.

„Myślę, że Romano ma bardzo duży talent, być może największy, jaki kiedykolwiek widziałem w Moto3. To co się stało jest bardzo złe, zwłaszcza że wydarzyło się w takim momencie. Nie jest miło widzieć motocykl bez kierowcy w garażu. To ciężkie również dla mechaników, ponieważ oni ciężko pracują przed startem. To smutne i trudne. Romano w tej chwili został zawieszony na dzisiejszy wyścig. Nasze relacje nie są teraz najlepsze, ale to normalne. Dalsze decyzje musimy podjąć w ciągu najbliższych kilku dni. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć co wydarzy się w przyszłości.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,171 sek