Home / Gry / Patryk Mytych zostaje pierwszym mistrzem eMotoGP Polish League! (+wideo)

Patryk Mytych zostaje pierwszym mistrzem eMotoGP Polish League! (+wideo)

Korsarz_303 wygrywając dotychczas wszystkie wyścigi zapewnił sobie mistrzostwo w eMotoGP Polish League na cztery rundy przed końcem sezonu. Nadal trwa zaciekła walka o drugie i trzecie miejsce w generalce.

Dla Patryka Mytycha ścigającego się wirtualnym Suzuki tor w Sepang będzie się kojarzył niezwykle dobrze, bowiem to właśnie na tym obiekcie zapewnił sobie pierwsze w historii mistrzostwo eMotoGP Polish League. Korsarz_303 dokonał tego w niewyobrażalnym stylu, którego nie powstydziliby się najwięksi mistrzostwie motocyklowych mistrzostw świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kategoria PlayStation 5 – początek wyścigu nie wskazywał na sukces Korsarza. Patryk po starcie z Pole Position bardzo szybko zaliczył upadek po własnym błędzie spadając na ostatnie miejsce, by następnie kilka okrążeń później popełnić podobny błąd i początkowo odrabianie strat przebiegało dość mozolnie. W tym czasie na prowadzeniu z ogromną przewagą jechał Jarek Jakubowski na Ducati i wszystko wskazywało na to, że będzie on pierwszym innym zwycięzcą tego sezonu. Jarul8200 spędził na pierwszym miejscu cały wyścig i wydawało się, że w pełni kontroluje sytuację. Patryk Mytych z tyłu rozkręcał się coraz bardziej i miał niezwykle ambitny plan aby jednak odrobić jak najszybciej straty, aby jeszcze powalczyć o zwycięstwo. Wydawało się to być nierealne. Na 3 okrążenia przed końcem, Jarek miał ponad 6 sekund przewagi. Jak to jednak mawia Paweł Szkopek – nie ma rzeczy niemożliwych. Na ostatnim okrążeniu po błędzie jarula8200, zawodnik Suzuki wyszedł na prowadzenie i nie oddał już dziewiątego zwycięstwa w tym sezonie, zwycięstwa które zapewniło mu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na cztery rundy przed końcem sezonu!

Drugie miejsce zajął wyżej wymieniony Jarek Jakubowski na Ducati, po naprawdę świetnym wyścigu w jego wykonaniu. Jarul8200 pokazał, że cały czas pamięta jak jeździć szybko i że wciąż liczy się w walce o zwycięstwa. Na trzecim miejscu zawody zakończył Łukasz Dąbrowski (Waszka_46), który stoczył dobry pojedynek o podium z Michałem Pilichowskim. O ile Korsarz_303 wywalczył już pierwsze miejsce na koniec sezonu, tak nadal trwa zacięta walka o drugie i trzecie miejsce w generalce między Jarkiem Jakubowskim, Łukaszem Dąbrowskim, Kubą Lotz i Michałem Pilichowskim. Całą czwórkę dzieli jedynie 14 punktów.

Mateusz „Gucio1846” Kapusta (Szkopek Team): „Serdecznie gratuluję Patrykowi mistrzostwa. Jest fenomenalnym graczem. Świetnie się odnajduje we wszystkich warunkach i na wszystkich torach. To co robi podczas kwalifikacji, wyścigów, po prostu czapki z głów. Cieszę się, że tak wspaniale sobie radzi i mam nadzieję, że doświadczenia z eMotoGP Polish League będzie mógł przełożyć na kolejny sezon MotoGP eSport Championship. Gratuluję!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na PlayStation 4 zwycięstwo odniósł Karol Czochralski, który awansował na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Malezyjczyka RocketBoy90_. Drugie miejsce zajął pakos_ramos, natomiast podium uzupełnił Michał Wróbel czyli Oldboy_-81-.

Poniżej znajduje się transmisja z wyścigu z komentarzem zawodnika Szkopek Team, Mateusza „Gucio1846” Kapusty.

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL oraz Ścigacz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,333 sek