Home / Moto2 / Moto3 / Piotr Biesiekirski poprawia czasy

Piotr Biesiekirski poprawia czasy

Piotr Biesiekirski w sobotę poprawił swoje czasy okrążeń o kolejną sekundę i zakwalifikował do swojego pierwszego wyścigu motocyklowych mistrzostw świata Moto2 na 29. pozycji. W niedzielę 18-latek zadebiutuje w MŚ podczas Grand Prix Emilii-Romanii jako najmłodszy zawodnik w stawce.

Motocyklista holenderskiej ekipy NTS RW Racing GP w porannej, trzeciej sesji treningowej poprawił swój najlepszy czas z piątku o 1,1 sekundy, a następnie podczas zaledwie piętnastominutowej kwalifikacji urwał kolejną dziesiątą sekundy, kończąc dzień z wynikiem 1:39.413.

To rezultat tylko o niecałe dwie dziesiąte sekundy wolniejszy od najlepszego czasu Jesko Raffina sprzed tygodnia. 18-latek w ten weekend zastępuje doświadczonego Szwajcara w zespole kierowanym przez Jarno Janssena.

Jedyny Polak w stawce mistrzostw świata do swojego pierwszego wyścigu Grand Prix wystartuje w niedzielę z 29., ostatniego pola. Liczące 25 okrążeń zmagania rozpoczną się o godzinie 12:20. Wcześniej, o 8:50, zawodników czeka jeszcze poranna, 20-minutowa rozgrzewka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Czuję lekki niedosyt, bo liczyłem dzisiaj na 1:38, ale potraktowaliśmy krótką sesję kwalifikacyjną jak kolejny trening i nadal skupiamy się na zbieraniu doświadczenia oraz nauce – mówi Piotr Biesiekirski. – W taki sam sposób podejdziemy jutro do rozgrzewki i wyścigu. Chcę dojechać do mety z jak najlepszym tempem i jeszcze lepiej poznać motocykl. Z drugiej strony jesteśmy zadowoleni, bo z każdym wyjazdem podkręcałem tempo, a delikatne zmiany ustawień, które wprowadziliśmy po piątkowych treningach, okazały się krokiem w dobrym kierunku. Dziękuję wszystkim kibicom za zrozumienie i ogromne wsparcie.”

Porównywanie czasów Piotra i Jesko nie byłoby fair, ponieważ Jesko nie był tydzień temu w najlepszej formie – dodaje szef zespołu Jarno Janssen. – Jak na zawodnika, który po raz pierwszy jeździ tym motocyklem, do tego na nowym dla siebie torze, to co robi Piotr jest jednak imponujące. Awans z mistrzostw Europy do mistrzostw świata to naprawdę duży skok, dlatego Piotr ma przed sobą duże wyzwanie. Skoczył na głęboką wodę, ale radzi sobie i robi postępy z każdym okrążeniem. Przed nim długi wyścig, ale to oznacza, że będzie mógł się sporo nauczyć i zebrać cenne doświadczenie.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Super…Trzymajmy kciuki za swojego :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,444 sek