Home / Moto2 / Moto3 / Tony Arbolino przejdzie do Marc VDS

Tony Arbolino przejdzie do Marc VDS

Tony Arbolino, który startuje obecnie dla zespołu Intact GP w klasie Moto2, w przyszłym roku zmieni barwy i będzie startował dla czołowej ekipy Marc VDS. 21-latek zalicza właśnie swój pierwszy sezon w tej klasie, wcześniej startując z sukcesami w Moto3.

Przypomnijmy – Arbolino w Moto3 jeździł od 2017 roku, zdobywając w sumie sześć pole position, 12 miejsc na podium, i trzy razy wygrywając. Został wicemistrzem świata sezonu 2020, tracąc do tytułu tylko cztery punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W tym roku Arbolino co prawda nie stanął jeszcze na podium, a najlepsze jego miejsce to czwarta pozycja w GP Francji (plus tylko jeden kolejny finisz w TOP10), ale nie powstrzymało to ekipy Marca Van Der Stratena przed podpisaniem z nim dwuletniego kontraktu na sezony 2022 i 2023.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. To za kogo będzie tam jeździł? Za Sama?

  2. Marc VDS to zespół, w którym można coś osiągnąć (w przeciwieństwie do tego, w tym Włoch jest teraz), dlatego życzę powodzenia. :) Ciekawe, jak spisze się Acosta.

  3. Toprak ładnie pojechał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,531 sek