Home / Inne / Nie żyje Mark Fincham – śmiertelny wypadek w BSB na torze Thruxton

Nie żyje Mark Fincham – śmiertelny wypadek w BSB na torze Thruxton

W niedzielę rozgrywano rundę British Superbike na torze Thruxton. W wyścigu kategorii Superstock 1000 doszło do wypadku, w którym życie stracił Mark Fincham. 37-latek z Kings Lynn zderzył się z innym zawodnikiem. Wyścig natychmiast przerwano, a zawodnikami zajęły się służby medyczne. Finchama niestety nie udało się uratować. Drugim zawodnik – Jim Walker – wyszedł z wypadku bez szwanku.

Fincham, będący w przeszłości żołnierzem brytyjskiej piechoty morskiej, miał za sobą bardzo poważną kontuzję – w 2007 roku po wypadku w wyścigu drogowych częściowo amputowano mu nogę. Nie porzucił jednak wyścigów – startował po prostu specjalnie przystosowanym motocyklem. W 2017 roku po raz pierwszy jeździł w kategorii Superstock 1000.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół, w barwach którego wystartował, to True Heroes. Ekipa ta pełni w stawce wyjątkową rolę: pozwala ona bowiem na starty w wyścigach weteranom wojennym czy innemu personelowi wojskowemu, legitymującemu się ciężkim obrażeniom i kontuzjom w przeszłości.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,921 sek