Home / Inne / Rajd Dakar-etap 2: drugie zwycięstwo Barredy

Rajd Dakar-etap 2: drugie zwycięstwo Barredy

Startujący z 10 miejsca Hiszpan Joan Barreda zdominował dzisiejszy etap i zwyciężając na każdym punkcie kontrolnym dojechał do mety z przewagą ponad trzech minut nad rodakiem Juanem Pedrero Garcią oraz sześciu nad kolegą z zespołu Australijczykiem Matt’em Fish. Top 5 uzupełnili Ruben Faria oraz zastępujący Marca Comę Kurt Caselli.

Odcinek przebiegł bez większych problemów. Start przesunięto o 2,5 kilometra. Pierwszym pechowcem okazał się Gerard Farres, któremu posłuszeństwa odmówiła jego Honda. Dwa kilometry dalej w płomieniach stanęła kolejna Honda Argentyńczyka Pablo Busina. Zawodnikowi nic się nie stało i został przewieziony na biwak. Również dla motocyklistów problematyczna okazała się wydma około 75 kilometra. Wśród nich znajdował się Kuba Przygoński, który zdecydował się jechać przez wydmę tracąc kilkanaście minut a ostatecznie osiemnaście. Dwa miejsca przed Przygońskim na 23 miejscu finiszował Jacek Czachor. Marek Dąbrowski ukończył etap na pozycji 66.

W rywalizacji quadów najlepszym okazał się Marcos Patronelli. Kierowca Yamaha Racing Team oraz zwycięzca edycji z roku 2010 dojechał na metę z przewagą jednej minuty nad Sebastianem Husseinim, debiutującym w Dakarze. Top 3 uzupełnił Ignacio Casale, który rajd Dakar ukończył już na quadzie, motorze i ciężarówką.

Polak Rafał Sonik startujący jako siódmy stracił 25 minut i ukończył etap na szóstym miejscu. Łukasz Łaskawiec dojechał do finiszu na 18 pozycji ze stratą 37 minut. W klasyfikacji generalnej zajmują odpowiednio piąte i dziewiętnaste miejsce.