Home / Inne / Tandragee 100: Podwójne zwycięstwo Williama Dunlopa

Tandragee 100: Podwójne zwycięstwo Williama Dunlopa

farquhar dunlop

Po nieudanym weekendzie w Cookstown tym razem William Dunlop ma podwójne powody do radości po wygraniu wyścigów klasy Superstock i Supersport podczas Tandragee 100. 

Tandragee 100, nazywany małym TT ma długość nieco ponad 8 kilometrów. W miniony weekend odbyła się tam kolejna runda z serii Irish Road Racing. Tradycyjnie w pierwszy weekend maja na drogi położone wokół Tandragee, niewielkiego miasteczka w Irlandii Północnej, zjechała czołówka zawodników i mnóstwo kibiców.

dunlop wet

Już pierwszego dnia, w sobotę, podczas kwalifikacji William Dunlop pokazał, że jest zdeterminowany. Jadąc na motocyklu Yamaha R6 zdominował kwalifikacje w klasie Supersport zdobywając Pole Position wykręcając średnią okrążenia 161.601mph czyli ponad 171km/h. Z drugiego miejsca startował Jamie Hamilton na Hondzie CBR 600, za nim Derek McGee z teamu Wilsona Craiga, również jadący na CBR 600. Czwarty czas to szkocki zawodnik, Keith Amor który wraca po przerwie do wyścigów ulicznych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Klasa Superbike to wyścig otwarcia. Tutaj, po fantastycznej walce ze starszym z braci Dunlop, pierwszy dojechał Ryan Farquhar dosiadający Kawasaki ZX-10R. Irlandzki mistrz, 7’krotny zwycięzca trofeum Duke’a również wrócił do wyścigów drogowych. Ryan który ma na koncie najwięcej zwycięstw w Irlandzkich wyścigach zrezygnował ze ścigania po wypadku swojego wujka który także ścigał się na drogach. Jak widać nie wypadł z formy, mimo tego, że z Pole Position startował utrzymujący fantastyczne tempo zawodnik Tyco BMW. Za nimi dojechali Jamie Hamilton na GSX-R 1000, Derek McGee na CBR 1000 oraz Keith Amor na BMW S1000RR

William-Dunlop -Race-winner

Podczas niedzielnego wyścigu klasy Supersport William dosłownie rozszarpał rywali czym pokazał, że podczas tegorocznego TT w klasie do 600ccm naprawdę trzeba się z nim liczyć. Dunlop minął linię mety z 28 sekundową przewagą nad drugim Jamie Hamiltonem. Podobnie jak w kwalifikacjach trzeci na metę dojechał Derek McGee. Również wyścig klasy Superstock był dla Irlnadczyka z Ballamoney szczęśliwy. Zdołał on wywalczyć swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w teamie Tyco BMW

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
100 zapytań w 2,890 sek