Home / MotoGP / Aprilia postawiła Samowi Lowesowi ultimatum?

Aprilia postawiła Samowi Lowesowi ultimatum?

Menedżer zespołu Aprilii w MotoGP – Romano Albesiano – przyznał, że Sam Lowes aby zapewnić sobie przyszłość w barwach włoskiej ekipy, musi pokazać, na co go stać. Albesiano mówi wprost, że chciałby zobaczyć dobre wyniki w dwóch najbliższych wyścigach, które odbędą się w przeciągu kolejnych dziesięciu dni.

Jeszcze do niedawna Sam Lowes był niezagrożony w MotoGP, jednak brak widocznych postępów popchnął Aprilię do negocjacji z innimi zawodnikami. Byli to Alvaro Bautista oraz Danilo Petrucci. Pozostali oni jednak ostatecznie w barwach obecnych zespołów. W gronie zainteresowania jest jeszcze Andrea Iannone.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Menedżer zespołu był pytany o to, czy Sam Lowes może być pewny, że Aprilia wypełni dwuletni kontrakt. „Naprawdę chcielibyśmy dać mu szansę. Debiutantom nie jest łatwo. Widzimy też co jakiś czas niewiarygodne wyniki innych debiutantów. Zwykle, nawet bardzo dobry zawodnik potrzebuje trochę czasu, by dojść do pewnego poziomu. Pokazał już pewne oznaki postępu. Mam nadzieję, że pokaże nam więcej w dwóch kolejnych wyścigach, tak abyśmy mogli w końcu móc potwierdzić dalszą współpracę.” – powiedział Albesiano.

Co ciekawe Lowes tuż po przyjeździe do Brna udzielił wywiadu, w którym zapewniał o swoim pozostaniu w zespole i dwuletnim kontrakcie. „Tak jak mówiłem przed latem, mam kontrakt na dwa sezony. Zawsze są pewne znaki zapytania, ale nic, o czym bym nie wiedział.” – powiedział brytyjski zawodnik.

26-latek potwierdził także, że pierwszy raz w GP Czech otrzyma taki sam motocykl, jaki dostaje Aleix Espargaro. Hiszpan jest zdecydowanie zawodnikiem numer #1 i to on otrzymuje jako pierwszy nowe rozwiązania.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
23 zapytań w 0,721 sek