Home / MotoGP / Cal Crutchlow podpisał fabryczny kontrakt z HRC!

Cal Crutchlow podpisał fabryczny kontrakt z HRC!

Cal Crutchlow został oficjalnie potwierdzony jako zawodnik LCR Hondy na dwa kolejne sezony MotoGP – 2018 i 2019, i to z fabrycznym kontraktem z HRC! Przedłużenie umowy było spodziewane i informowaliśmy o tym kilka tygodni temu. Włoski zespół przedłużył jednocześnie swoje partnerstwo z Hondą na ten sam okres czasu, nie będzie więc sytuacji, że stajnia Luccio Cechinellego przejdzie np. na motocykle Suzuki, co było rozważane w mediach.

Kliknij, aby pominąć reklamę
Zmienia się jednak bardzo wiele – teraz Crutchlow będzie – tak jak tego pragnął – zakontraktowany w zespole LCR poprzez sportowy dział Honda Racing Corporation (HRC). Brytyjczyk ma dalej otrzymywać fabryczne wsparcie (może nawet większe) i możliwość testowania nowych rozwiązań, które w pierwszej kolejności zwykle trafiają do fabrycznych zawodników – Marka Marqueza i Daniego Pedrosy.

Co daje ten kontrakt zespołowi LCR? Przede wszystkim, jego ciężar finansowy spoczywać będzie na Hondzie, a więc ekipa Luccio Cechinelliego będzie mogła realnie myśleć o wystawieniu drugiego motocykla. Oczekuje się, że w MotoGP zadebiutuje Takaaki Nakagami. Japonia już od kilku lat czeka na zawodnika, który liczyłby się w stawce. Ostatnim takim zawodnikiem był Hiroshi Aoyama (jeśli nie liczyć podium dla Katsuyukiego Nakasugi z dziką kartą).

Kliknij, aby pominąć reklamę

Czy Crutchlow to dla Hondy dobry "główny" zawodnik satelicki?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

 1. Zdjęcie profilowe fidell33

  Crutchlow na 99,9% dostał kontrakt bezpośrednio z HRC, a nie z LCR.
  Dlatego LCR trochę na nim zaoszczędzi i będzie ich stać na drugi motocykl dla Nakagamiego.

 2. Zdjęcie profilowe lukasso

  Skąd myśl, że jednak od HRC? HRC jasno dawało do zrozumienia, że zakres wsparcia jaki dają Calowi jest wystarczający i nie mają zamiaru podpisywać kontraktu bezpośrednio z zawodnikiem + artykuł potwierdza wszystko co było wcześniej ustalone. Czy coś się zmieniło??? Czy wiesz na pewno, ale nie chce Ci się sprawdzić i nie będziesz ze mną na ten temat dyskutować? ;)

 3. Zdjęcie profilowe fidell33

  No patrz Pan, jednak miałem rację. Kto by pomyślał?
  Zachęcam żebyś więcej czasu poświęcał na zdobywanie informacji, a nie wymyślanie teorii:)

  Ale żeby nie było że tylko się mądrze, podrzucam ciekawy link do video-wywiadu z Crutchowem, gdzie tłumaczy wiele spraw:
  https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
42 zapytań w 1,288 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!