Home / MotoGP / Cal Crutchlow podpisał fabryczny kontrakt z HRC!

Cal Crutchlow podpisał fabryczny kontrakt z HRC!

Cal Crutchlow został oficjalnie potwierdzony jako zawodnik LCR Hondy na dwa kolejne sezony MotoGP – 2018 i 2019, i to z fabrycznym kontraktem z HRC! Przedłużenie umowy było spodziewane i informowaliśmy o tym kilka tygodni temu. Włoski zespół przedłużył jednocześnie swoje partnerstwo z Hondą na ten sam okres czasu, nie będzie więc sytuacji, że stajnia Luccio Cechinellego przejdzie np. na motocykle Suzuki, co było rozważane w mediach.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Zmienia się jednak bardzo wiele – teraz Crutchlow będzie – tak jak tego pragnął – zakontraktowany w zespole LCR poprzez sportowy dział Honda Racing Corporation (HRC). Brytyjczyk ma dalej otrzymywać fabryczne wsparcie (może nawet większe) i możliwość testowania nowych rozwiązań, które w pierwszej kolejności zwykle trafiają do fabrycznych zawodników – Marka Marqueza i Daniego Pedrosy.

Co daje ten kontrakt zespołowi LCR? Przede wszystkim, jego ciężar finansowy spoczywać będzie na Hondzie, a więc ekipa Luccio Cechinelliego będzie mogła realnie myśleć o wystawieniu drugiego motocykla. Oczekuje się, że w MotoGP zadebiutuje Takaaki Nakagami. Japonia już od kilku lat czeka na zawodnika, który liczyłby się w stawce. Ostatnim takim zawodnikiem był Hiroshi Aoyama (jeśli nie liczyć podium dla Katsuyukiego Nakasugi z dziką kartą).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Crutchlow to dla Hondy dobry "główny" zawodnik satelicki?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

 1. Crutchlow na 99,9% dostał kontrakt bezpośrednio z HRC, a nie z LCR.
  Dlatego LCR trochę na nim zaoszczędzi i będzie ich stać na drugi motocykl dla Nakagamiego.

 2. Skąd myśl, że jednak od HRC? HRC jasno dawało do zrozumienia, że zakres wsparcia jaki dają Calowi jest wystarczający i nie mają zamiaru podpisywać kontraktu bezpośrednio z zawodnikiem + artykuł potwierdza wszystko co było wcześniej ustalone. Czy coś się zmieniło??? Czy wiesz na pewno, ale nie chce Ci się sprawdzić i nie będziesz ze mną na ten temat dyskutować? ;)

 3. No patrz Pan, jednak miałem rację. Kto by pomyślał?
  Zachęcam żebyś więcej czasu poświęcał na zdobywanie informacji, a nie wymyślanie teorii:)

  Ale żeby nie było że tylko się mądrze, podrzucam ciekawy link do video-wywiadu z Crutchowem, gdzie tłumaczy wiele spraw:
  https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
85 zapytań w 0,952 sek