Home / MotoGP / Crutchlow: Nie mogę jeździć w deszczu tym motocyklem

Crutchlow: Nie mogę jeździć w deszczu tym motocyklem

Cal Crutchlow nie ukrywał swojej złości po zakończeniu mokrych kwalifikacji na torze Motegi. Brytyjczyk z zespołu LCR Hondy zajął zaledwie 15. pozycję. Zdaniem Crutchlowa, tegoroczny silnik Hondy zupełnie inaczej zachowuje się na takiej nawierzchni, na co dowodem ma być także fakt, że na przykład Jack Miller rok temu wygrał Assen TT, a w tym nie potrafi nawiązać do tamtego sukcesu.

Po kwalifikacjach, Brytyjczyk był pytany czy wie, skąd taka obniżka dyspozycji w mokrych warunkach. „Nie mam pojęcia. Gdybym wiedział, mógłbym być najszybszy. W deszczu stawałem już na pole position, miałem miejsca na podium, wygrywałem wyścigi. Marc przez lata nie był najlepszym zawodnikiem od mokrej pogody, a teraz jest daleko przed wszystkimi. On po prostu potrafi jeździć tym motocyklem.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jack (Miller) wygrał w zeszłym roku (w deszczu w Assen), a w tym roku w deszczu nic nie znaczył. W tym momencie mamy problemy, aby jeździć w deszczu na tym motocyklu i z tym silnikiem. Ale nie oznacza to nic złego, wszyscy inni potrafią. Sachsenring, Assen, Aragonia… Za każdym razem gdy w tym roku jeżdżę w deszczu, to nie działa. Jestem wkurzony. Po prostu nie mogę jechać w deszczu. 15. pozycja to najlepsze, co mogliśmy zrobić.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,749 sek