Home / MotoGP / Czołowi kierowcy o kwalifikacjach do Grand Prix Kataru

Czołowi kierowcy o kwalifikacjach do Grand Prix Kataru

Pierwsza w historii MotoGP podwójna sesja kwalifikacyjna – w której podczas jej drugiej części  na torze mogliśmy oglądać tylko 12 najszybszych kierowców, zakończyła się zwycięstwem Jorge Lorenzo. Jest to dla niego 26 pole positon w klasie MotoGP i 52 w całej karierze Mistrzostw Świata.

Z kolei dla Cala Crutchlowa – który do jutrzejszego wyścigu wystartuje z drugiego pola, będzie to 9-ty start z pierwszego rzędu w klasie królewskiej, a ostatnim zawodnikiem, który ustawi się na czele wyścigu, będzie kierowca fabrycznego zespołu HondyDani Pedrosa.

Walka o czołowe pozycje trwała oczywiście do ostatnich sekund sesji kwalifikacyjnej, a co zawodnicy mieli do powiedzenia po jej zakończeniu, możecie przeczytać poniżej.

1.Jorge Lorenzo  (1m54,714s.)
Jestem bardzo szczęśliwy.  Podczas trzech lub czterech okrążeń jechałem na „limicie”. Wiedziałem, że Cal [Crutchlow – przyp. red.] był bardzo szybki na jednym z okrążeń, więc musiałem jechać na maksimum. Jestem bardzo zadowolony z pole position. Ważną rzeczą jest to, że Yamaha dobrze pracuje na tym torze. Myślę, że kwalifikacje rozegrane po raz pierwszy w nowej formie są bardzo dobre dla fanów, bo można więcej zobaczyć. Dla kierowców jest trochę bardziej nerwowo, bo jest mniej czasu na szybkie okrążenie. Wiedziałem, że jestem konkurencyjny, ale dziesięć minut przed kwalifikacjami mieliśmy pewne problemy z ustawieniami motocykla, więc był  to dla nas trudny czas. Musieliśmy je zmienić na wczorajsze ustawienia. Ważną rzeczą jest, aby wykonać jutro dobry start. Ostatnie symulacje które zrobiłem były lepsze niż te wczorajsze, więc jestem całkiem spokojny o wyścig. Jeśli wystąpią jakieś problemy na pierwszych okrążeniach, to musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na środkową część wyścigu.”

2.Cal Crutchlow (1m54.916s.)

“Byłem pewny wchodząc do QP2, że będę w stanie walczyć o pierwszy rząd dlatego, że byłem najszybszy podczas czwartej części treningu wolnego i czułem, że motocykl pracuje naprawdę dobrze. Muszę przyznać, że 15-sto minutowa sesja jest naprawdę ciekawa i myślę, że to jest dobre dla mistrzostw i dla fanów. Wolałbym jedynie, gdyby miała tylko 10 minut, bo wtedy stałbym na pole positon. Ale wielki szacunek dla Jorge, ponieważ wykręcił świetny czas, a ja jestem naprawdę zadowolony, bo start z pierwszego rzędu jest bardzo ważny. To będzie bardzo trudny wyścig, ale jestem na to gotowy. Myślę, że jest nas sześciu kierowców, którzy mogą walczyć o podium, a ja z pewnością dam z siebie wszystko, aby być pewnym, że jestem jednym z nich.”

3.Dani Pedrosa (1m55,151s.)
”Dzisiaj byliśmy w stanie wiele poprawić i wywalczyć pierwszy rząd do jutrzejszego wyścigu. Ważne jest, aby rozpocząć wyścig z najwyższej pozycji jaka jest możliwa, bo wokół nas znajduje się kilku bardzo szybkich zawodników. Nadal musimy poprawić kilka rzeczy w motocyklu i mam nadzieję, że będziemy mieli dobry wyścig. Kluczem będzie dobór odpowiedniej mieszanki opon i znalezienie dobrego tempa.”

4,Andrea Dovizioso (1m55,160s.)

„Jestem bardzo zadowolony z wywalczenia drugiego rzędu, zaledwie kilka dziesiątych od pierwszego miejsca. Nie spodziewałem się pokonać okrążenie w czasie1m55.1s, a tym bardziej być tak blisko Lorenzo. Miło było mieć dobre czucie motocykla, gdy starałem się mocno naciskać – mając założone nowe opony na ostatnim okrążeniu. Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką zespół wykonał w ten weekend, ponieważ przystąpiliśmy do kwalifikacji z idealnym ustawieniem elektroniki. Byliśmy więc w stanie szybko wykorzystać motocykl w pełni jego potencjału. Start do wyścigu z drugiego rzędu jest bardzo ważny.”

„Mam jeszcze wiele niewiadomych, ponieważ wszystko jest jeszcze dla mnie nowe, ale jestem bardzo zmotywowany na jutrzejszy wyścig. Zobaczymy, jak się sprawy będą miały w wyścigu.”

5.Stefan Bradl (1m55.477s.)

Piąta pozycja jest naszym celem, ponieważ rywale są bardzo mocni na każdym okrążeniu i w każdych warunkach, więc musimy być bardzo zadowolony z naszego dzisiejszego osiągnięcia. Podczas czwartego wolnego treningu  poprawiliśmy set-up motocykla, bo wyczucie przodu było kluczową sprawą aby być szybszym. Nie byłem do końca zadowolony, więc zrobiliśmy kolejną korektę przed QP i mieliśmy szczęście, bo wszystko dobrze zadziałało.”

„Ten nowy system kwalifikacji sprawia że wszyscy są nerwowi, ale w końcu okazało się, że to było ekscytujące. Wszyscy zawodnicy zastosowali tę samą strategię, przez co na torze było tłoczno. Ale musimy się do tego przyzwyczaić i myślę, że dzięki temu jest więcej zabawy dla naszych fanów. „

6.Marc Marquez (1m55.645s.)

Dziś była moja pierwsza sesja kwalifikacyjna w MotoGP i po raz pierwszy była skrócona do 15 minut, ale osiągnęliśmy wynik na jaki liczyliśmy. Potrzebuję jeszcze małego impulsu i walki od samego początku. Mamy szósty najszybszy czas, choć podczas pierwszych dwóch szybkich okrążeń zrobiłem błędy i straciliśmy kilka tysięcznych sekundy. To jest coś, co musimy jeszcze poprawić. Jutro mamy jeszcze warm-up, w którym musimy kontynuować pracę nad naszym tempem, a na jego podstawie wybrać najlepsze opony na wyścig. Najważniejszym będzie wykonać dobry start, a później zobaczymy co się wydarzy.”

7.Valentino Rossi (1m55.711s.)

Kwalifikacje nie były dla nas fantastyczne, zwłaszcza, że straciliśmy drugi rząd. Nasze czasy podczas treningów były lepsze niż te z kwalifikacji, poczekamy do jutra. Niestety w sesji kwalifikacyjnej, na drugiej oponie – na której miałem się poprawić, utknąłem w korku, więc nie mogłem poprawić czasu okrążenia i straciłem kilka pozycji. Na pewno jutro trudniej będzie zaczynając z tyłu, ale mamy dobre tempo, więc możemy być bardzo konkurencyjni.”

AUTOR: migal

komentarzy 5

  1. wowwww, po takiej przerwie, cokolwiek by się nie wydarzyło byłoby genialne :) wielki szacun dla #99 i #35, choć w przypadku cal-a nie daję mu wielkich szans na zwycięstwo, to w przypadku Jorge może to być wyścig jednego aktora !!! hondy- zagadka, trochę z tyłu na początku weekend-u #26 w Q2 pokazał, że jest szybki, obaj są bardzo lekkimi zawodnikami, więc starty mogą być atomowe, Vale …. oby nie były to miłe (czwartek) złego początki :( jestem wielkim fanem #46, liczę na jego dobre tempo wyścigowe i doświadczenie, ale praktycznie sekunda straty na okrążeniu :( fajnie, że ciasno (7 w sekundzie) to zapowiada walke, choć mam wrażenie, że dovi, bradl i bautista nie utrzymają się zbyt długo (obym sie mylił) niespodzianka na +: #41 walczył ile mógł (jak brat), niespodzianka na -: #11 …. kontynuacja pecha ?, Nieważne co było wczoraj dziś do0szlifowanie setup w warmup i 22 okrążenia walki !!! Pzdr.

  2. Wiadomo,że Vale z reguły lata lepiej w wyścigu niż Q, tym bardziej, że ogólnie czasy są zbliżone, a gdy tak jest to Vale zawsze walczy.Stawiam,że wyląduje na podium.

  3. Vale po sesji Q był zadowolony i jakoś specjalnie nie przejmował się swoją pozycją. Pamiętajcie, że on jest bardzo szybki na 1,2 okrążeniach kiedy opony są jeszcze niedogrzane.

    To będzie bardzo ciekawy wyścig ;D i oby cały sezon był taki !

  4. myslę ze vale powalczy o podium .Pozdro

  5. Może ktoś wie, gdzie na necie można obejrzeć wyścig?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
26 zapytań w 0,810 sek