Home / MotoGP / Dovizioso nie będzie miło wspominał współpracy z Iannone

Dovizioso nie będzie miło wspominał współpracy z Iannone

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso, który pozostanie w zespole Ducati, w jednym z wywiadów skrytykował postawę swojego dotychczasowego partnera z włoskiej stajni, Andreę Iannone. Zdaniem Doviego, podejście Iannone do pracy zespołowej było zbyt egoistyczne.

#04 wygrał w końcu wyścig na Ducati, choć wcześniej dokonał tego Andrea Iannone. Sezon dla Dovizioso został zatem uratowany, na co nie wskazywał bardzo pechowy początek. Przypomnijmy, że Włoch kilka razy nie ze swojej winy upadał. Zwycięstwo w Malezji było dla Dovizioso drugim w karierze w MotoGP.

„Od środka sezonu coś zaskoczyło. Pozwoliło mi to ukończyć rok w pozytywny sposób, po tym jak wcześniej, w środkowej części sezonu, sprawy nie układały się zbyt dobrze.” – powiedział Andrea Dovizioso w wywiadzie dla włoskiej Gazetta dello Sport.

„Poza tym, zmiana partnera zespołowego będzie korzystna dla wszystkich. Ukończyliśmy sezon niedaleko za najlepszymi i to pozwala nam myśleć o dużych rzeczach.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dovizioso został zapytany, czy będzie tęsknić za tym, co zespołowi Ducati dawał Andrea Iannone. „Nie. Z jednej strony był dla mnie dobrym stymulatorem, bo to bardzo szybki motocyklista i dobrze było mieć go za partnera zespołowego. Ale podejście jakie prezentował, a także jego otoczenie… Dla mnie, respekt dla ludzi jest ważną sprawą. Jego otoczenie, a zwłaszcza on sam, nie posiadają tego czegoś.”

Teraz, gdy do Ducati przeszedł Jorge Lorenzo, presja na włoskim zespole będzie ogromna. Dovizioso nie uważa jednak, że już pierwszy wyścig na torze Losail będzie trzeba koniecznie wygrać, by włączyć się do walki o mistrzostwo.

„Byłem drugi w Katarze w dwóch ostatnich latach, ale wygrywanie tam nie jest aż tak ważne, ponieważ my chcemy walczyć o mistrzostwo. Wciąż przed nami pewien krok, który musimy wykonać. Praca w ostatnich latach była dobra, więc jeśli tylko będziemy ją kontynuowali…”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Cenię Doviego za jego charakter i szacunek dla innych, jeśli ma coś powiedzieć to mówi jak jest, a jeśli nie, to się po prostu nie odzywa. Właśnie tego brakuje Iannone i myślę, że właśnie dlatego wyleciał z ducati. Jest cholernie szybki, ale brakuje mu ogłady, opanowania i poszanowania pracy innych, a szczególnie to ostatnie Włosi mocno cenią :)
    Trzymam kciuki za 04 na nowym desmosedici!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
42 zapytań w 1,591 sek