Home / MotoGP / Dovizioso zjechał po awarii pompy wody

Dovizioso zjechał po awarii pompy wody

Andrea Dovizioso

Zepsuta pompa wody była powodem wycofania się Andrei Dovizioso z wyścigu o GP Hiszpanii. Włoch zakwalifikował się w Jerez na czwartej pozycji, jednak wyścig nie układał się po jego myśli. Dovizioso spadł na siódme miejsce, za Daniego Pedrosę i oba motocykle Suzuki.

Potem nagle na dziewiątym okrążeniu #04 zwolnił i zasygnalizował awarię. To dla niego trzeci z rzędu wyścig z problemami. Ukończył z nich tylko jeden – GP Argentyny, gdzie pchał motocykl na linię mety po upadku, spowodowanym przez Andreę Iannone.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Niestety, mieliśmy problem z pompą wody. Woda wydostała się na tylne koło i dwa czy trzy razy prawie się rozbiłem. Musiałem się wycofać.” – powiedział po wyścigu rozczarowany zawodnik Ducati.

„To bardzo zła sytuacja, bo w ostatnich wyścigach nie zdobyłem żadnych punktów, to bardzo niedobre dla mistrzostw. Ale czasem tak się zdarza. Trzeba spojrzeć na pozytywne strony – nie upadłem, dobrze czułem się na motocyklu, więc na Le Mans pojadę z taką samą pewnością siebie, z jaką przyjechałem tutaj.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Pomimo że w stajni Ducati bardziej trzymam za Iannone, to zrobiło mi się autentycznie przykro jak zobaczyłem że Dovi musi zjechać przez awarię.

  2. Szkoda Doviego – cholerny pech w tym sezonie – może karta się odwróci. Życzę mu jak najlepiej.!!!

  3. Wydaje się, że w Ducati zrobili kolejny krok by dogonić Yamahę i Hondę, a tymczasem wszystkie wysiłki Doviego torpeduje pech albo inny zawodnik. Szkoda, mam nadzieję, że dalej w mistrzostwach zbierze solidne punkty, a najlepiej zwycięstwo w wyścigu.

    • Pamiętam jak w 250-tkach Lorenzo dość często upadał a potem to się skończyło. Stoner także w swoich początkach w klasie MotoGP kilkanaście razy zaliczył upadki – potem także to się skończyło i został jednym z największych zawodników MotoGP. Trzymam więc kciuki za Doviego i bardzo mu życzę aby ta zła passa upadkowo-awariowa skończyła się w Jerez i we Francji mógł w końcu powalczyć bez pecha. On tak fantastycznie późno hamuje że jest naprawdę trudnym do wyprzedzenia zawodnikiem i może jeszcze pokazać klasę. Należy mu się to.

  4. Ciekawe jak na takie kłopoty za rok będzie reagował niejaki Jerzy Lorenty?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
31 zapytań w 1,376 sek