Home / MotoGP / Drugi dzień testów w Australii

Drugi dzień testów w Australii

Drugi dzień testów MotoGP na torze Phillip Island został zakłócony przez niesprzyjającą pogodę. Padający przez pół dnia deszcz zmusił zespoły do zmiany planów. Kierowcy testowali „mokre” opony i sprawdzali zachowanie motocykla (nowe modele)Drugi dzień testów MotoGP na torze Phillip Island został zakłócony przez niesprzyjającą pogodę. Padający przez pół dnia deszcz zmusił zespoły do zmiany planów. Kierowcy testowali „mokre” opony i sprawdzali zachowanie motocykla (nowe modele) w trudnych warunkach atmosferycznych.

W drugiej części dnia, gdy pogoda uległa poprawie i nawierzchnia toru zyskała więcej przyczepności, kierowcy testowali opony „przejściowe”, ale mocna ulewa pod koniec dnia uniemożliwiła kontynuowanie prac.

Niektórzy kierowcy w ogóle nie wyjechali dziś na tor. Jednym z nich był Sete Gibernau, który nie chciał ryzykować upadku na swoim GP6. Jego kolega z zespołu, Loris Capirossi, przejechał tylko 10 okrążeń, aby sprawdzić nowe mieszanki Bridgestone.

Randy de Puniet, jeden z kierowców, którzy przejechali najwięcej okrążeń, miał niegroźną wywrotkę, po której wsiadł na motor numer 2 i kontynuował testy.

Niektóre zespoły nawet nie notowały czasów swoich zawodników z powodu ich małej wagi w takich warunkach. Prognoza pogody na jutro jest optymistyczna i być może jutro kierowcy będą mogli powrócić do „normalnej” pracy.

Nieoficjalne czasy 2 dnia testów w Australii:

1. Shinya Nakano JPN Kawasaki Racing Team 1min 42.6 sek
2. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team 1min 42.62 sek
3. Marco Melandri ITA Fortuna Honda 1min 42.63 sek
4. Toni Elias SPA Fortuna Honda 1min 42.96 sek
5. Randy de Puniet FRA Kawasaki Racing Team 1min 43.3 sek
6. Makoto Tamada JPN Konica Minolta Honda 1min 43.74 sek
7. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 1min 44.87 sek

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,732 sek