Home / MotoGP / Kierunek Jerez !!

Kierunek Jerez !!

„Cyrk” MotoGP kontynuuje swoje przygotowania do nowego sezonu, tym razem przenosząc wszystkich do Jerez de la Frontera, gdzie odbędą się ostatnie oficjalne testy, a już za 18 dni rozpocznie się pierwsza runda Motocyklowych Mistrzostw Świat„Cyrk” MotoGP kontynuuje swoje przygotowania do nowego sezonu, tym razem przenosząc wszystkich do Jerez de la Frontera, gdzie odbędą się ostatnie oficjalne testy, a już za 18 dni rozpocznie się pierwsza runda Motocyklowych Mistrzostw Świata. Będzie to ostatnia szansa dla wszystkich teamów do poprawienia swoich maszyn i wprowadzenia nowych, jeszcze nie przetestowanych części.

Kategoria 125cc jako pierwsza, rozpocznie testy już dziś. Głównym nieobecnym będzie aktualny Mistrz Świata 125cc Szwajcar – Thomas Luthi, który doznał kontuzji obojczyka podczas jazd na torze w Katalonii.

Klasa 250cc wyjedzie na tor w Środę, gdzie zawodnicy na motocyklach Aprilia będą ponownie starali się zdominować testy, tak jak to było niedawno w Barcelonie, gdzie pierwsza piątka zawodników z najlepszymi czasami dosiadała właśnie tych maszyn.

Dla kategorii MotoGP będzie to już drugi weekend z rzędu, kiedy to zawodnicy danej klasy będą jeździć w Hiszpanii. „Królewską klasę” na torze zobaczymy dopiero w piątek.
Yamaha, Kawasaki i Suzuki na Andaluzyjski tor przywożą doskonałe wyniki z Katalonii, z kolei zespoły Hondy będą starały się znaleźć odpowiednie rozwiązania, aby powalczyć z najlepszymi. Jak zauważyliśmy na testach w Barcelonie nowa RC 211V nie jest jeszcze w pełni gotowa do sezonu.

Australijczyk Casey Stoner, który niedawno przeszedł operację ramienia, nie wystąpi na testach, ale wszyscy mamy nadzieję, że do pierwszej rundy, która odbędzie się w niedzielę 26 Marca młody zawodnik teamu LCR Honda zasiądzie na motocykl.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,777 sek