Home / MotoGP / Lorenzo pewny siebie przed Mugello

Lorenzo pewny siebie przed Mugello

Jorge Lorenzo

Zawodnik zespołu Movistar Yamaha Jorge Lorenzo ściga marzenie o swoim trzecim tytule mistrzowskim w drodze na 6. rundę Motocyklowych Mistrzostw Świata we włoskim Mugello.

Lorenzo przypieczętował swój pierwszy triumf w tym sezonie na hiszpańskim torze w Jerez znakomitą formą w kolejnym wyścigu we francuskim Le Mans, dowożąc do mety podwójne zwycięstwo Yamahy przed swoim zespołowym kolegą, Valentino Rossim.

Upewniwszy się więc, że jego dyspozycja w Jerez nie była przypadkiem, dwukrotny mistrz świata ma zamiar dowieźć dobrą passę do Mugello, gdzie w ubiegłym roku stoczył wspaniały pojedynek z zawodnikiem Repsol Hondy, Marc’iem Marquezem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Le Mans było potwierdzeniem, że czuję się lepiej i jestem w dobrej formie. Odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu upewniłem się w przekonaniu, że wynik w Jerez nie był jednorazowym wybrykiem.” – powiedział Lorenzo.

„W Le Mans mieliśmy właściwe tempo i rytm przez cały weekend, żeby odnieść kolejne zwycięstwo. YZR-M1 jest wspaniałym motocyklem pozwalającym mi jeździć w sposób, który lubię najbardziej. Podobnie było w Jerez. Teraz musimy powtórzyć to w Mugello.” – kontynuował.

„Tor jest chyba jednym z moich ulubionych i już nie mogę doczekać się wyścigu. W przeszłości zwyciężałem tam wielokrotnie a sam tor odpowiada zarówno mi, jak i mojemu motocyklowi. Jest płynny, ma wiele podjazdów i zjazdów oraz wspaniałe, bardzo szybkie zakręty Arrabbiata 1 i 2. Zrobię wszystko, żeby nie przerwać dobrej passy i dojechać na podium.” – zakończył.

Lorenzo ukończył ostatnie 6 wyścigów w Mugello na podium, w tym 3 (w latach 2011-2013) na najwyższym jego stopniu.

źródło, fot.: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Shogun

Miłośnik włoszczyzny w każdej postaci. Jak do tej pory bez punktów w królewskiej kategorii.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,743 sek