Home / MotoGP / Lorenzo Savadori wypróbuje MotoGP

Lorenzo Savadori wypróbuje MotoGP

Lorenzo Savadori w przyszłym tygodniu w Misano Adriatico po raz pierwszy w karierze zasiądzie na motocyklu MotoGP. Włochowi szansę jazdy na prototypie umożliwi Aprilia. Były mistrz Europy Superstock dołączył do WSBk w zeszłym roku, kilka razy błyszcząc w stawce w prywatnym zespole Ioda Racing. W sezonie 2017 przeszedł do ekipy Milwaukee, który jest oficjalną stajnią Aprilii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

24-latek w sezonie 2016 uplasował się na koniec roku na 10. pozycji. W tym sezonie jest nieco słabiej. Savadori jest jak na razie dopiero 14, ale sama Aprilia nie jest zbyt konkurencyjna: mający walczyć o najwyższe cele Eugene Laverty tylko o cztery miejsca wyprzedza Włocha.

Nie wiadomo na razie, czy współpraca Aprilii z zespołem Milwaukee należącym do Shauna Muira będzie kontynuowana. Savadori natomiast ma kontrakt z Aprilią na przyszły rok i pozostanie w stawce World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jeśli nie Milwaukee, to z kim i jak Aprilia chce startować w SBK w 2018?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
63 zapytań w 0,803 sek