Home / MotoGP / Marc Marquez spokojniejszy niż rok temu

Marc Marquez spokojniejszy niż rok temu

Urzędujący mistrz świata MotoGP Marc Marquez przyznał, że jest spokojniejszy niż w analogicznym momencie zeszłorocznych testów przedsezonowych. Wtedy dla zespołu Hondy dużym zaskoczeniem był brak tempa. Teraz japońska ekipa mierzy się z podobnym problemem, ale mimo to zdaniem Marqueza, kłopoty są zidentyfikowane i jest jeszcze czas na poradzenie sobie z nimi.

„W zeszłym roku byliśmy o wiele dalej od czołowych gości, traciłem dużo więcej. W zeszłym roku w tym momencie niczego nie rozumiałem. Teraz rozumiem i wiem, gdzie leżą problemy. Ale chcę też poczekać na inny tor. Malezja ma wyjątkowy obiekt – są tu specjalne warunki, jest naprawdę upalnie. Doświadczyłem już tego, że w 2015 roku byłem tu naprawdę szybki (na testach przedsezonowych), a potem wiele traciłem na innych torach.” – powiedział po testach na torze Sepang Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marquez ujawnił też, że miał do dyspozycji różne konstrukcje, które mocno się od siebie różniły: „Pracowałem z dwoma zupełnie różnymi motocyklami, porównaliśmy je po kolei. Z jednym motocyklem byliśmy już praktycznie na limicie, natomiast w drugim jest jeszcze potencjał do poprawek, ale dorównuje on temu pierwszemu.” – dodał Hiszpan.

„W tym pierwszym ciężko jest znaleźć miejsce, gdzie dałoby się go jeszcze ulepszyć. W drugim mamy większy moment obrotowy i czuję, że jest margines do poprawek. Musimy teraz zdecydować, w którą pójść stronę. Będziemy pracowali tylko z jednym z nich i spróbujemy wydobyć z niego więcej mocy i nią zarządzać.” – powiedział na koniec Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Honda zdąży z pokonaniem problemów przed GP Kataru?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
108 zapytań w 0,830 sek