Home / MotoGP / Michelin wprowadzi system rozpoznawania typu opony

Michelin wprowadzi system rozpoznawania typu opony

pa1975107-0008

Komisja Grand Prix ogłosiła, że od sezonu 2017 w MotoGP stosowany będzie ciekawy system, informujący automatycznie o mieszance, jaka została założona na motocykl. Często zdarzało się, że fani i media nie byli w stanie rozpoznać, jakie opony Michelin zostały założone na maszyny.

Kliknij, aby pominąć reklamy

O tym, jakie ogumienie zostało zastosowane, kibice dowiadywali się przed wyścigiem, gdy ściągano koce i wtedy zbierano informacje, by potem przekazać je w transmisji TV. Teraz będzie się to działo automatycznie, przez system bezprzewodowy: informacja zostanie przekazana przez jednostkę sterującą i trafiała do systemu pomiaru czasu. Dzięki temu od razu będzie wiadomo, jakie ogumienie znalazło się na motocyklu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Fajnie, ale skąd jednostka sterująca będzie miała informację o rodzaju opon. Ktoś, mechanik lub zawodnik, będzie musiał wprowadzić tą informację. A skoro tak to niewiele się to będzie różniło od dotychczasowego rozwiązania. No chyba, że inteligentne molekuły zatopione w oponach za pośrednictwem nanokapsułek będą nadawały morsem tłukąc w wahacz, a jednostka centrala będzie odbierała te sygnały za pomocą sensorów fal ultrasonicznych…

  2. Skoro o oznaczaniu opon mowa – mnie zaciekawiło takie zdjęcie z testów Moto2 i Moto3 po GP Aragonii:

    http://photos.motogp.com/2016/09/26/_gp_0365_e.gallery_full_top_fullscreen.jpg

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
2 zapytań w 0,929 sek