Home / MotoGP / MotoGP 2007: kto i w jakim teamie?

MotoGP 2007: kto i w jakim teamie?

Niedawno zakończył się sezon 2006, a w zespołach trwają ciągłe roszady. Kilku zawodników nie ma jeszcze kontraktu na przyszły sezon, jak choćby Sete Gibernau czy James Ellison. Wielu z jeźdźców „klasy królewskiej” zmieniło zespół, w którym będzie Niedawno zakończył się sezon 2006, a w zespołach trwają ciągłe roszady. Kilku zawodników nie ma jeszcze kontraktu na przyszły sezon, jak choćby Sete Gibernau czy James Ellison. Wielu z jeźdźców „klasy królewskiej” zmieniło zespół, w którym będzie się ścigać w przyszłym roku.

Camel Yamaha

Potwierdzeni zawodnicy: Valentino Rossi, Colin Edwards

Camel Yamaha będzie kontynuować współpracę z Rossim i Edwardsem, którzy przynieśli Yamasze wiele sukcesów w poprzednich sezonach. Włoch wznowił swój kontrakt na sezon 2007 tuż przed rundą w Mugello, natomiast Colin — w zeszłym tygodniu w Walencji. Obydwaj podpisali kontrakt na jeden rok. „Texas Tornado” jest bardzo dobrym kolegą Rossiego. W Estoril wybrał zespół a nie swoją sławę, ponieważ chciał pomóc Valentino.

Repsol Honda

Potwierdzeni zawodnicy: Nicky Hayden, Daniel Pedrosa

Mistrz Świata Nicky Hayden pozostał z Repsol Hondą, pomimo tego, że zainteresowych nim było wile innych zespołów. Amerykanin podpisał 2-letni kontrakt tuż przed wyścigiem w Motegi. Jego team-partnerem będzie tegoroczny „Rookie of the Year” — Dani Pedrosa.

Ducati Marlboro

Potwierdzeni zawodnicy: Loris Capirossi, Casey Stoner

Obecny w tym zespole od czasu jego przyjścia do MotoGP — Loris Capirossi potwierdził pod koniec sierpnia, że zostaje z włoskim zespołem na kolejny sezon. Jego partnerem w teamie będzie Casey Stoner. Na przyszły sezon Ducati zakontraktowało tegorocznego debiutanta Casey Stonera. Włoska stajnia pożegnała się tym samym z Sete Gibernau, którego przyszłoroczne starty w klasie MotoGP stoją pod znakiem zapytania.

Gresini Honda

Potwierdzeni zawodnicy: Marco Melandri, Toni Elias

Przed Grand Prix Portugalii Fausto Gresini podpisał jednoroczny kontrakt z Marco Melandrim. Zmienił on również dostawcę opon z Michelin na Bridgestone. Drugim zawodnikiem satelickiego zespołu Hondy będzie Toni Elias. Szala na korzyść Hiszpana przechyliła się po jego zwycięstwie w wyścigu na torze Estoril. Zespół Gresiniego będzie miał tych samych zawodników co w ubiegłym sezonie.

Kawasaki Racing

Potwierdzeni zawodnicy: Randy de Puniet, Olivier Jacque

Japoński zespół, którego szefem jest Niemiec Harald Eckl, posiadać będzie na przyszły sezon dwóch francuskich zawodników. Jednym z nich jest znany nam z ubiegłego sezonu Randy de Puniet. Shinyę Nakano zastąpi Mistrz Świata z klasy 250cc — Olivier Jacque.

LCR Honda

Potwierdzeni zawodnicy: Carlos Checa

Na swoje 34-te urodziny Carlos Checa otrzymał najlepszy prezent jaki mógł sobie wymarzyć. Po GP Portugalii podpisał kontrakt z Lucio Cecchinello. Hiszpan zastąpi w tym zespole Caseya Stonera, którzy przeszedł do Ducati.

Ilmor

Potwierdzeni zawodnicy: jak dotąd żaden

Nowy team w klasie MotoGP. Ilmor wystawił swój motocykl o pojemności 800cc na dwie ostatnie rundy GP (Estoril i Walencja). Jeździł wtedy na nim słynny Garry McCoy i zdobył dla tego zespołu honorowe 2 pkt. Podczas testów motocykl ten dosiadali Andrew Pitt i Jaremy McWilliams. Innymi kandydatami do jeżdżenia w 2007 roku na Ilmorze to Chaz Davies, Shane Byrne i kilku zawodników z serii World Superbike.

Rizla Suzuki

Potwierdzeni zawodnicy: John Hopkins, Chris Vermeulen

W zespole Rizla Suzuki nic się nie zmieni w przyszłej erze 800cc. Jego zawodnikami nadal będzie John Hopkins oraz Chris Vermeulen. Może w przyszłym sezonie Anglo-Amerykanin osiągnie wreszcie swoje pierwsze podium w karierze MotoGP. Nie udało mu się to, mimo że już od kilku lat ściga się w tej klasie.

Pramac d’Antin Ducati

Potwierdzeni zawodnicy: Alex Barros, Alex Hofmann

Tym razem Desmosedici będzie obute w Bridgestony. W zespole będzie jeździć „weteran” który powrócił z serii World Superbike — Alex Barros. Drugim zawodnikiem tego satelickiego teamu będzie Alex Hofmann. Niemiec już w ubiegłym roku ścigał się w tym zespole.

Konica Minolta Honda

Potwierdzeni zawodnicy: Shinya Nakano

Zespół Gianluca Montirona będzie kontynuował współpracę w sezonie 2007 tylko z jednym zawodnikiem. Makoto Tamada opuścił ten team po dwóch latach współpracy. Kolejnym kierowcą tego teamu zostać ma japoński kierowca. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Shinya Nakano, który opuścił zespół Kawasaki zaraz po finałowym wyścigu w sezonie 2006.

Tech 3 Yamaha

Potwierdzeni zawodnicy: Makoto Tamada, Sylvain Guintoli

Nie podpisawszy kontraktu z Carlosem Checą, Herve Poncharal, postanowił kontynuować współpracę z Tech 3 Yamaha na sezon 2007. Francuz od razu zaczął szukać zawodników na przyszły rok. Kontrakt z Makoto Tamadą podpisał przed wyścigiem w Walencji. Natomiast po Grand Prix, i po tym jak Sylvain Guintoli testował motocykl Yamahy, zawodnik z klasy 250cc dostał pełny kontrakt na przyszły sezon. Tym samym Sylvain pozbawił miejsca w tym teamie Jamesa Ellisona, który nie dostał jeszcze żadnej oferty na następny rok.

Team Roberts

Potwierdzeni zawodnicy: jak dotąd żaden

Chociaż Team Roberts jeszcze oficjalnie nie ogłosił, że Kenny Roberts Jr. będzie się ścigać w tym teamie, to wielce prawdopodobne jest, że Amerykanin w przyszłym sezonie reprezentować będzie barwy zespołu swojego ojca.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,869 sek