Home / MotoGP / Niepokonany od 2010 roku Marquez liczy na kolejne postępy na Sachsenringu

Niepokonany od 2010 roku Marquez liczy na kolejne postępy na Sachsenringu

Marc Marquez

Seria zepsutych wyścigów nie pozwala Marcowi Marquezowi spać spokojnie, nawet przed GP Niemiec, w którym w ostatnich latach dominował. W Assen co prawda Hiszpan wrócił do bardzo dobrej formy i był bliski zwycięstwa, ale i tak oddalił się od prowadzącego w mistrzostwach świata Valentino Rossiego o kolejne punkty.

Powrót do zeszłorocznej ramy jak na razie wyszedł Marquezowi na dobre. Hiszpan był w Holandii bardzo szybki. Jeśli chodzi o niemiecki tor, zawodnik Repsol Hondy wygrywa tam od 2010 roku. W zeszłym sezonie nie przeszkodził mu nawet poważny upadek. Tym razem jednak opór Yamahy powinien być silniejszy – jej zawodnicy wygrali sześć ostatnich rund.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Przez cały weekend w Assen pracowaliśmy świetnie i znaleźliśmy pozytywny postęp z motocyklem. Wciąż jest kilka spraw do rozwiązania, ale definitywnie zrobiliśmy krok naprzód. Sachsenring to niewielki, ale kręty tor, inny niż wszystkie w kalendarzu. W przeszłości cieszyłem się tam z dobrych wyników i mam nadzieję, że ten weekend też będzie dla nas dobry. Pogoda może być skomplikowana, więc od pierwszej sesji musimy ciężko pracować.” – mówi mistrz świata przed GP Niemiec.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,756 sek