Home / MotoGP / Pedrosa w Assen chce walczyć o podium

Pedrosa w Assen chce walczyć o podium

Już w tą niedziele czekają nas wielkie emocje związane z wyścigiem na torze w Assen. Dani Pedrosa uskrzydlony poprzednim podium w Katalonii zamierza ponownie zawalczyć o najlepsze pozycje podczas kwalifikacji i wyścigu.

Zawodnik Respol Hondy zaczął ten sezon prezentując świetną formę. Obecnie plasuje się na 4. miejscu w kwalifikacji generalnej przed Valentino Rossim! Wszyscy motocykliści zdają sobie sprawę jak ważna jest holenderska runda i przyszłe GP Niemiec, ponieważ później czeka ich miesiąc wakacyjnej przerwy. Pedrosa chce utrzymać dobrą passę i dopisać kolejne punkty do swojego konta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W ten weekend udamy się do Assen po świeżo zdobytym podium w Katalonii. Jest to wyścig, który zwykle wymaga wielkiej koncentracji, trzeba być przygotowanym i radzić sobie w każdej sytuacji, ten weekend może nas zaskoczyć! Nigdy nie wiesz, jak często będzie suchy tor, więc pojawi się konieczność spróbowania kilku opon.” – powiedział Dani Pedrosa.

„W weekend należy w pełni wykorzystać każdą sesję. To jest szybki tor, który mi się podoba, zamierzam naciskać od rana w piątek. Będę gotów zrobić wszystko, aby móc walczyć z przodu w niedzielę.” – podsumował hiszpański motocyklista. Dla Pedrosy jest to okazja do zdobycia drugiego zwycięstwa na holenderskim obiekcie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.hondaracingcorporation.com.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,688 sek