Home / MotoGP / Pierwsze dni Sete w Ducati

Pierwsze dni Sete w Ducati

Po trzech latach spędzonych na Hondzie, uwieńczonych większymi i mniejszymi sukcesami Sete Gibernau szuka teraz „swojego szczęścia” na włoskiej maszynie Ducati. W ostatnią środę po raz pierwszy zasiadł na tym motocyklu, aby stanąć twarzą w twPo trzech latach spędzonych na Hondzie, uwieńczonych większymi i mniejszymi sukcesami Sete Gibernau szuka teraz „swojego szczęścia” na włoskiej maszynie Ducati. W ostatnią środę po raz pierwszy zasiadł na tym motocyklu, aby stanąć twarzą w twarz z nowym wyzwaniem. Debiutancką jazdę testową na Desmosedici na torze w Walencji o długości 4,005 km zakończył po ok. 30 okrążeniach.

„Każda minuta spędzona na tym motocyklu utwierdza mnie w mojej decyzji i znajduję potwierdzenie, że moje przejście do Ducati było słuszne. Oczywiście podjęcie takiego kroku nie było dla mnie łatwe, ale potrzebowałem zmiany, ponieważ po paśmie niepowodzeń oznacza to dla mnie nowego rodzaju wyzwanie i zupełnie nową motywację”.

Ta zmiana w życiu Sete i jego przejście do Ducati oznaczają dla Hiszpana konieczność „przestawienia na inny tor”.
„Można to porównać do skoku wprost do zimnej wody”- komentuje zawodnik. „Wszystko w tym motocyklu jest inne; sam motocykl, opony Bridgestone, zawieszenie Öhlings. Zupełnie inaczej „czuję” ten motocykl.
Będę zmuszony nieco zmienić mój styl jazdy, ale kilku zmian wymagać będzie również charakterystyka samego pojazdu. Wszystko po to, abym się na nim lepiej czuł. Nie obawiam się tego jednak i jestem pewien w tym co robię, albowiem potencjał w Ducati jest ogromny”.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,904 sek