Home / MotoGP / Puig: 'Ufamy naszemu motocyklowi'

Puig: 'Ufamy naszemu motocyklowi'

Debiut Daniela Pedrosy w MotoGP jest czymś, na co wielu czekało. Wyniki jakie osiągał Hiszpan w przedsezonowych testach pokazały, że całkiem szybko przyzwyczaił się do swojej Hondy RC211V. Alberto Puig, mentor młodego kierowcy

Debiut Daniela Pedrosy w MotoGP jest czymś, na co wielu czekało. Wyniki jakie osiągał Hiszpan w przedsezonowych testach pokazały, że całkiem szybko przyzwyczaił się do swojej Hondy RC211V. Alberto Puig, mentor młodego kierowcy z Barcelony, przedstawia na ile Pedrosa jest przygotowany do nadchodzącego sezonu.

Jak przebiegały przedsezonowe testy w waszym wykonaniu?

Alberto Puig: „Jesteśmy zadowoleni. Wyniki są pozytywne a każda sesja treningów przebiegała po naszej myśli. Motocykl od listopada ubiegłego roku przeszedł transformację i dzisiaj jest już bardziej odpowiedni dla Dani’ego i jego niskiego wzrostu”

Po ostatnich testach widać było, ze Hondzie czegoś jeszcze brakowało…

AP: „Każdy team jest inny i każdy ma swoje zdanie. My uważamy, ze motocykl jest w stanie w walczyć z najlepszymi. Jest to maszyna, która wygrywała wyścigi i jesteśmy przekonani, że będzie tak dalej”.

Może sytuacja ta jest spowodowana tym, ze Rossi i Yamaha są w bardzo dobrej formie?

AP: ”Oczywiście, Yamaha radzi sobie bardzo dobrze. Jednakże w Jerez mieli problemy. Zatem widać, że nie ma czegoś takiego jak idealny motocykl.. Skupiamy się na swojej pracy a nie na tym, co robią inne ekipy.

Co myślisz o tym co Pedrosa osiągnął w przedsezonowych testach?

AP: ”Przyzwyczajanie się do nowej pojemności motocykla jest zawsze ciężkie. Jednak myślę, że Dani zrozumiał co jest mu potrzebne i bardzo ciężko nad tym pracował. Współpraca z Michelin była również bardzo owocna. Dani zapoznał się już z motocyklem i oponami”.

Jak wasz team poradził sobie z oczekiwaniami związanymi z Danielem Pedrosą?

AP: ”Coś takiego jak stres nie istnieje. Dani podchodzi do wszystkiego na zimno. Wie, że najważniejsza jest ciężka praca”.

Jak skomentujesz czekający nas sezon?

AP: „Zasadniczo nie komentuje tego co moglibyśmy osiągnąć. Myślę, że nadchodzący rok będzie ciężki. Mimo to jesteśmy podekscytowani, ponieważ mamy wszystko aby szło nam jak najlepiej”.

źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,835 sek