Home / MotoGP / Rabat z nadziejami przed GP Kataru mimo trudnych testów

Rabat z nadziejami przed GP Kataru mimo trudnych testów

Tito Rabat

Debiutujący w MotoGP Tito Rabat ma już za sobą słabe sesje testowe w Katarze. Hiszpan, który będzie bronić barw zespołu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS, miał kłopoty z przednią częścią motocykla. Zaowocowały one aż czterema upadkami.

„Ostatni dzień testów w Katarze nie był dla nas szczególnie dobry: zbyt wiele upadków i brak pewności na motocyklu. Od tamtego momentu spędziliśmy trochę czasu na przyglądaniu się zebranym danym i myślimy, że udało nam się znaleźć kilka obszarów, gdzie możemy poprawić motocykl. To dla nas pozytywna wiadomość.” – powiedział były mistrz Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół Marc VDS włożył wiele pracy aby pomóc Rabatowi przed rozpoczęciem pierwszego weekendu wyścigowego w tym roku. Mimo kłopotów, Hiszpan pozostaje optymistycznie nastawiony. „Ja osobiście czuję się mocny i gotowy do rozpoczęcia sezonu. Jestem pewny, że mój proces nauki nabierze większego tempa, gdy na torze będzie większa liczba zawodników, podczas treningów i kwalifikacji.”

Rabat nie zakłada wywalczenia konketnej pozycji w niedzielnym wyścigu. Chciałby po prostu wykonać progres: „Moim celem na tem weekend jest poprawianie się w każdej kolejnej sesji i danie z siebie wszystkiego w niedzielnym wyścigu.” Wcześniej wspominał w jednym z wywiadów, że chciałby regularnie kończyć wyścigi w czołowej dziesiątce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Debiutant plus rozbrykana Honda, może być bardzo ciężko zmieścić się w dziesiątce.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,714 sek