Home / MotoGP / Rossi zwycięża u siebie we Włoszech

Rossi zwycięża u siebie we Włoszech

W najlepszym, jak na razie, wyścigu tego sezonu zwyciężył obrońca tytułu mistrzowskiego Valentino Rossi. Na drugim miejscu na mecie zameldował się Loris Capirossi, a tuż za Włochem przyjechał Nicky Hayden. ‘Kentucky Kid’ tym samym stracił naW najlepszym, jak na razie, wyścigu tego sezonu zwyciężył obrońca tytułu mistrzowskiego Valentino Rossi. Na drugim miejscu na mecie zameldował się Loris Capirossi, a tuż za Włochem przyjechał Nicky Hayden. ‘Kentucky Kid’ tym samym stracił na rzecz ‘Capirexa’ prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Tuż po starcie na czoło wyścigu wysunął się zdobywca pole position Sete Gibernau. Niestety to co udało się Hiszpanowi nie udało się jego partnerowi z zespołu — Capirossiemu. Loris spóźnił start, spadł na 8 miejsce i musiał od samego początku wziąć się ostro do pracy. Tuż za Gibernau znalazł się Rossi, który jednak w krótkim czasie zdołał wysunąć się na czoło wyścigu.

Na drugim okrążeniu Valentino popełnia błąd i tym samym Sete ponownie obejmuje prowadzenie. Po dwóch kolejnych okrążeniach Rossi traci swoją pozycję na rzecz Melandriego. W tym czasie świetne czasy kręci kierowca Repsola — Dani Pedrosa.

Kolejne okrążenie (piąte) to powrót aktualnego mistrza świata na pozycję lidera. Jednak Rossi nie może czuć się komfortowo. W minimalnej odległości jedzie za nim Sete Gibernau. Taka sytuacja utrzymuje się przez następnych kilka okrążeń. Za plecami prowadzącej dwójki bardzo dobrze radzi sobie Stoner, drugi jeździec Repsola — Nicky Hayden oraz odrabiający straty po słabym starcie Capirossi.

Na dziewiątym okrążeniu katapultuje się Stoner i tym samym występ w dzisiejszym wyścigu jest już dla niego zakończony. Odmienne nastroje panują natomiast w boksach Ducatii — Loris wyciska siódme poty ze swojego „Ducata” i w bardzo szybkim tempie dogania prowadzącą grupkę.

Na początku piętnastego okrążenia, na pierwszym zakręcie ‚San Donato’, Rossi traci czucie przedniego koła i popełnia błąd na hamowaniu. Spada o cztery pozycje, a na czoło ponownie wysuwa się Gibernau. Radość jego nie trwa jednak długo. Kilka sekund później musi uznać wyższość innego Włocha — Capirossiego. Niestety to nie koniec kłopotów Hiszpana. Chwilę później popełnia błąd i spada na piątą pozycję. Po wyścigu Hiszpan wspominał o defekcie buta, który powstał w ferworze walki. Jednak gdy się pozbierał straty do czołówki były już nie do odrobienia.

W ciągu kilku następnych okrążeń rewelacyjnie jedzie Rossi i już na osiemnastym kółku wysuwa się na drugie miejsce. W tym czasie na spacer po trawie wybiera się Melandri, i tym samym kończą się jego marzenia o podium. Bardzo dobrze cały wyścig jedzie Hayden, tracąc niewiele do prowadzącej dwójki.

Ostatnie okrążenia to zacięta walka Rossiego i Capirossiego. Na prostych zdecydowanie lepiej spisuje się „Ducat” Capirossiego. Obie maszyny jadą praktycznie „łeb w łeb”. Na przedostatnim okrążeniu następuje kilkakrotna zmiana lidera wyścigu. Jednak to Valenino, dzięki przewadze uzyskanej na kilka zakrętów przed końcem wyścigu, przejeżdzą linię mety jako pierwszy.

Tego, czego nie było widać w telewizji to niesamowita walka poza czołówką. Róznica na mecie między siódmym a jedenastym zawodnikeim wyniosła zaledwie sekundę. Przez cały wyścig Elias, Roberts, Tamada, Hopkins i Nakano wymieniali się zajmowanymi pozycjami. Zwycięsko z batalii pomiędzy pięcioma kierowcami wyszedł Toni Elias, który na ostatnim okrążeniu poradził sobie z Robertsem i Tamadą.

Wyniki GP Włoch:
01- Valentino Rossi – Yamaha – 23 okrążenia
02- Loris Capirossi – Ducati – + 0.575
03- Nicky Hayden – Honda – + 0.735
04- Daniel Pedrosa – Honda – + 2.007
05- Sete Gibernau – Ducati – + 3.070
06- Marco Melandri – Honda – + 11.793
07- Toni Elias – Honda – + 18.999
08- Kenny Roberts Jr – KR Honda – + 19.172
09- Makoto Tamada – Honda – + 19.231
10- John Hopkins – Suzuki – + 19.821
11- Shinya Nakano – Kawasaki – + 19.863
12- Colin Edwards – Yamaha – + 30.678
13- Randy De Puniet – Kawasaki – + 37.198
14- Chris Vermeulen – Suzuki – + 41.712
15- Carlos Checa – Yamaha – + 56.256
16- James Ellison – Yamaha – + 1’13.387
17- Josè Cardoso – Ducati – + 1 okrążenie

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,792 sek