Home / MotoGP / Rossi zwycięzcą Monza Rally!

Rossi zwycięzcą Monza Rally!

Valentino Rossi odniósł kolejny świetny wynik w rajdach samochodowych. Tym razem odniósł zwycięstwo w Monza Rally. Włoch po rajdzie powiedział, że po odniesieniu wygranej czuje zawsze to samo – nie ważne czy zdobywa je na dwóch czy na czterech kółkach. @Valentino Rossi odniósł kolejny świetny wynik w rajdach samochodowych. Tym razem odniósł zwycięstwo w Monza Rally. Włoch po rajdzie powiedział, że po odniesieniu wygranej czuje zawsze to samo – nie ważne czy zdobywa je na dwóch czy na czterech kółkach.

Rossi, który ostatnio zakończył swój występ w Rajdzie Nowej Zelandii na 11-tym miejscu (występował wtedy prywatnym Subaru Imprezą w specyfikacji 2005), teraz wygrał Monza Rally (jechał Fordem Focusem WRC).

Chociaż daleko Monzie od „pełnego” wyścigu – do rajdu w Monzie używa się części sławnego włoskiego toru oraz jego dróg dojazdowych, aby stworzyć siedem odcinków specjalnych rajdu.

W ubiegłym roku, Valentino Rossi zakończył występ w Monza Rally na drugim miejscu. Wygrał wtedy Rinaldo Capello. Natomiast Mistrz Świata Colin McRae ukończył rajd za „Doktorem”. W tym roku Rossi wygrał pięć z siedmiu etapów. Vale pobił „specjalistę” Monzy – Capello o 24 sekundy! Natomiast były Mistrz Świata – Didier Auriol był 7 sekund za Rossim. Dzięki temu „Doktor” zwyciężył.

„Nie celebrowałem zwycięstwa [MotoGP] od czasu Malezji. Mogę powiedzieć, że wygranie tego wyścigu było tak samo emocjonujące jak zwycięstwo w MotoGP,” oświadczył Rossi. „Samochód spisywał się doskonale. Cieszę się, że nie popełniłem jakiś błędów co jest bardzo ważne w tych wyścigach.”

„Po jeździe po asfalcie w Monzie i po żwirze w Nowej Zelandii, teraz chciałbym spróbować jazdy po śniegu,” zdradził Valentino.

Jednak przed tym, Rossi powraca na dwa kółka i myśli o Mistrzostwach Świata klasy MotoGP w sezonie 2007. Włoch teraz udaje się do Jerez na ostatnie testy w roku 2006 (28-30 listopada). „Doktor” liczy na odzyskanie korony mistrzowskiej w przyszłym sezonie.

„Teraz jadę do Jerez na testy, by rozwijać nową Yamahę i opony na przyszły sezon. Moi rywale są bardzo silni i młodsi ode mnie… oni będą robić wszystko by… „odesłać mnie” na emeryturę po przyszłym sezonie,” ostrzegł pięciokrotny Mistrz Świata.

Rossi po rajdzie zawiadomił, że chciałby wystąpić w przyszłym roku w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Potwierdza, że rajdy te mogą być jedną z opcji jego przyszłości po karierze w MotoGP. Ale powtórzył również zainteresowanie Mistrzostwami Niemiec Samochodów Turystycznych (DTM). Rossi testował Mercedesa DTM tuż przed rajdem Nowej Zelandii

źródło: www.crash.net

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,856 sek