Home / MotoGP / Sepang – dzień drugi

Sepang – dzień drugi

Zespoły klasy MotoGP kontynuowały dziś program testów na torze Sepang, gdzie warunki pogodowe wyraźnie się poprawiły. Pozwoliło to kierowcom wyjechać na tor już rano.

Mistrz Świata Valentino Rossi miał dzisiaj okazję wypróbować Yamahę YZR-M1 Zespoły klasy MotoGP kontynuowały dziś program testów na torze Sepang, gdzie warunki pogodowe wyraźnie się poprawiły. Pozwoliło to kierowcom wyjechać na tor już rano.

Mistrz Świata Valentino Rossi miał dzisiaj okazję wypróbować Yamahę YZR-M1 model ’06. Pomimo problemu z silnikiem, który został wymieniony, Włoch był zadowolony z nowego modelu.
Drugi i trzeci czas uzyskali kierowcy zespołu Fortuna Honda, Marco Melandri i Toni Elias.

Kawasaki również wypróbowało dziś swój prototyp ’06. Shinya Nakano pozytywnie ocenił nowy model, który posiada nowe zawieszenie i mocniejszy silnik, który dzięki efektywniejszemu przekazywaniu mocy ułatwia prowadzenie motocykla. Randy de Puniet ciągle pracuje nad modelem ’05.

Kierowcy zespołu Honda Pons, Casey Stoner i Carlos Checa również dysponują modelami ’05, podczas gdy Yamaha Tech 3 posiada modele YZR-M1 ’05, ale z oponami Dunlop.
Manager zespołu, Herve Poncharal, pochwalił pracę Jamesa Ellisona, podkreślając jego świetną komunikatywność. Ellison jako jedyny wykonał dziś symulację wyścigu.

Jeśli chodzi o Suzuki, John Hopkins kontynuował pracę nad modelem ’06 swojego GSV-R, który podobnie jak Kawasaki cechuje się nowym zawieszeniem i silnikiem. Chris Vermeulen ciągle uczy się toru Sepang i prawdopodobnie przetestuje model ’06 w środę.

Nieoficjalne czasy testów (Wtorek):

1. Valentino Rossi ITA Yamaha Factory Racing 2min 2.61 sek
2. Marco Melandri ITA Fortuna Honda 2min 2.65 sek
3. Toni Elias SPA Fortuna Honda 2min 2.78 sek
4. Colin Edwards USA Yamaha Factory Racing 2min 2.94 sek
5. Carlos Checa SPA Honda Pons 2min 2.96 sek
6. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team 2min 3.05 sek
7. John Hopkins USA Team Suzuki MotoGP 2min 3.1 sek
8. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 2min 3.15 sek
9. Shinya Nakano JPN Kawasaki Racing Team 2min 3.52 sek
10. Casey Stoner AUS Honda Pons 2min 3.56 sek
11. Chris Vermulen AUS Team Suzuki MotoGP 2min 4.5 sek
12. Randy de Puniet FRA Kawasaki Racing Team 2min 4.5 sek
13. James Ellison GBR Tech 3 Yamaha 2min 5.52 sek

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,707 sek