Home / MotoGP / Tajlandia w kalendarzu na 2018 rok! Na razie – testy

Tajlandia w kalendarzu na 2018 rok! Na razie – testy

Tor Buriram w Tajlandii znalazł się w kalendarzu testów przedsezonowych na sezon 2018, zastępując australijski obiekt Phillip Island. Jak można się spodziewać, są to przymiarki do wprowadzenia wyścigu o GP Tajlandii, najprawdopodobniej już za rok!

Dodanie rundy w Tajlandii sprawi, że w kalendarzu będziemy mieli 19 wyścigów. Wyścig na torze Buriram ma stać się częścią azjatyckiej, końcowej fazy sezonu, kiedy to będziemy mieli najpewniej cztery wyścigi w niedługim odstępie czasu.

Już w lutym zawodnicy odbędą więc testy na torze, który jak do tej pory gościł zawodników World Superbike. Będzie to w dniach 16-18 lutego. Wcześniej, bo w dniach 28-30 stycznia zawodnicy grand prix jeździć będą na Sepang w Malezji. Ostatnie testy odbędą się w Katarze, w dniach 1-3 marca i poprzedzą one pierwszą rundę sezonu. Pełnej wersji kalendarza na 2018 rok – już w GP Tajlandii na Buriram – można się spodziewać we wrześniu.

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Mam nadzieję, że wraz z Tajlandią coś jeszcze dołączy na 2018, ale chyba tylko Tajlandia jest realną opcją.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
26 zapytań w 0,896 sek