Home / MotoGP / Valentino Rossi: Start z trzeciego rzędu nie jest najlepszy

Valentino Rossi: Start z trzeciego rzędu nie jest najlepszy

Rossi_LeMans
Rossi po przeciętnych kwalifikacjach wystartuje do wyścigu na Le Mans z 7. pola startowego. Start z 3. linii, oznacza dla Valentino trudny początek wyścigu. Najgroźniejsi rywale wystartują z 1. rzędu co nie ułatwi Włochowi zadania.

Dzisiaj rano zespół zdecydował się zmienić ustawienia w YZF-M1 jednak mokra 4. sesja treningowa przeszkodziła w wprowadzeniu dalszych zmian. „Rano założyliśmy nowe opony i zdecydowaliśmy zmienić ustawienia motocykla, więc było ważne, aby pogoda dopisała. Niestety zaczeło padać. W kwalifikacjach zdecydowaliśmy się na nowe ustawienia, ale musieliśmy od samego początku mocno naciskać co było trudne. Dopiero w czasie drugiego wyjazdu poprawiliśmy czas. Jestem z tego zadowolony, ponieważ lepiej czuję się na motocyklu, mogę szybciej podnosić Yamahę na wyjściach z zakrętów, co jest bardzo ważne. W ten sposób nie zużywamy tak mocno opony po bokach.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Faworyci: Marquez, Dovi i Lorenzo ustawią się w pierwszym rzędzie na polach startowych. Cała trójka ma bardzo zbliżone tempo i mogą zacząć uciekać, co nie będzie na rękę „Doktorowi”. „Start z trzeciego rzędu nie jest najlepszy, ponieważ najszybsza trójka będzie startować z pierwszego. Będę próbował dojechać do chłopaków, ale muszę dobrze wystartować i nie stracić zbyt dużo czasu na początku.”

Drugi z zawodników Yamahy Jorge Lorenzo wystartuje z 3. miejsca, jednak sam Rossi uważa, że jest bliżej swojego kolegi niż w Jerez. „Jorge jest tutaj również w świetnej formie, jednak myślę, że jestem bliżej jego niż w ostatnim wyścigu na Jerez.”

źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,819 sek