Home / MotoGP / Van der Mark chce poprawiać się w każdej sesji

Van der Mark chce poprawiać się w każdej sesji

Michael van der Mark rozpoczął swój debiutancki weekend w MotoGP. Holender zastępuje Jonasa Folgera w barwach ekipy Tech 3 Yamahy. Na razie w treningach plasował się pod koniec stawki. Co przed rozpoczęciem weekendu mówił fabryczny kierowca Yamahy z World Superbike?

„Jestem naprawdę szczęśliwy. Oczywiście udałem się do Aragonii w celu zastąpienia Valentino a potem on był w stanie jeździć motocyklem, co było niewiarygodnie. A teraz, kilka tygodni później, wreszcie dostałem swoją szansę. Będzie interesująco i niesamowicie móc jeździć motocyklem MotoGP po raz pierwszy.” – powiedział van der Mark.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Przez weekend będzie wiele do nauczenia się. Ciężko powiedzieć, czego mogę oczekiwać. Ale mam nadzieję, że będę cieszył się weekendem i poprawiał z każdą kolejną sesją. To mój główny cel. Jeśli tego dokonam, to na koniec weekendu mogę być zadowolony.” – dodał.

„Będzie trudno, ponieważ wszyscy inni dużo tu testowali. Ale muszę pozostać spokojny. Tor jest trudny, ale już tu jeździłem, to jeden z moich ulubionych torów. Pogoda będzie trudna, ale znam Sepang zarówno jeśli chodzi o suchą, jak i mokrą nawierzchnię. To tylko ja i motocykl, na którym mam zamiar zrobić postępy.” – zakończył Holender.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. Póki co zaglebił w Q1 i tylko patrzeć jak w wyścigu to powtórzy. Mówiłam że jest to „strata czasu” dla Yamahy.

  2. 3mam kciuki za Michaela VdM bez względu na wynik ;p Ma chłopak talent, pasję, niech spełnia marzenia, bo o to w życiu chodzi <3 A ja to akurat wolę, by został w WSBK, mojej ukochanej serii, ale będę #60 kibicować gdziekolwiek by się nie ścigał :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
110 zapytań w 1,566 sek