Home / MotoGP / Viñales: Nie wykonałem szybkiego okrążenia w końcówce

Viñales: Nie wykonałem szybkiego okrążenia w końcówce

Maverick Viñales zakończył pierwszy dzień testów przedsezonowych w Australii na czwartej pozycji. Młody Hiszpan, debiutujący w barwach Yamahy, w połowie sesji był na prowadzeniu, ale potem trzech rywali uzyskało lepsze wyniki. Viñales przyznał jednak, że w końcówce sesji nie zależało mu na tym, by podkręcać tempo na pojedynczych okrążeniach.

„Myślę, że pod pewnymi względami mogę być zadowolony jeśli chodzi o dzisiejszy dzień. Co do tempa wyścigowego i bazowych ustawień zrobiliśmy duży krok do przodu, czuję się komfortowo. Na koniec sesji nie staraliśmy się wykonać szybkiego okrążenia, w ostatnich minutach pozostaliśmy w garażu.” – powiedział po pierwszym dniu Maverick Viñales.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hiszpan zdaje sobie sprawę, że przedsezonowe testy nie mają na celu pokazywania tempa pojedynczych okrążeń – podczas poprzednich testów także początkowo nie miał najlepszego wyniku, ale ostatecznie kończył przejazdy w Malezji na czele finalnego dnia.

„Wciąż mamy jeszcze czas do GP Kataru, by spróbować poprawić szybkość i motocykl. Sądzę, że naszym celem tutaj powinno być pozostawanie na szybkim i stałym poziomie.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
106 zapytań w 0,821 sek