Home / WMMP / Luthi zdobywa pole position

Luthi zdobywa pole position

Thomas Luthi z teamu Elit Grand Prix poprowadzi jutro do wyścigu o Alice Grand Prix Francji całą stawkę zawodników z klasy 125cc. Młody Szwajcar przejechał najlepsze okrążenie w czasie 1’43.405 co zagwarantowało mu pierwsze w karierze pole posiThomas Luthi z teamu Elit Grand Prix poprowadzi jutro do wyścigu o Alice Grand Prix Francji całą stawkę zawodników z klasy 125cc. Młody Szwajcar przejechał najlepsze okrążenie w czasie 1’43.405 co zagwarantowało mu pierwsze w karierze pole position.

Za Luthim do wyścigu wystartuje, obecny lider klasyfikacji generalnej – Mika Kallio (Red Bull KTM). Trzeci podczas dzisiejszych kwalifikacji był Hiszpan Hector Faubel (Master Aspar) i jest to jego najlepsza pozycja startowa w klasie 125cc. Pierwszy rząd dopełni najszybszy zawodnik podczas porannych praktyk, jeździec KTM’a – Gabor Talmacsi (Red Bull KTM 125).

Drugi rząd rozpocznie zwycięzca pierwszej rundy mistrzostw w Hiszpanii – Marco Simoncelli z teamu Nocable.it RACE, który jako jedyny z pierwszej piątki jaka wystartuje do wyścigu nie poprawił dziś swojego wczorajszego czasu. Szóstą pozycję startową wywalczył sobie Lukas Pesek (Metis Racing Team), siódme Fabrizio Lai (Kopron Racing World), a drugi rząd zamknie Julian Simon, który podczas kwalifikacji miał bardzo przykry wypadek i inny zawodnik przejechał mu motocyklem po nodze.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
75 zapytań w 1,085 sek