Home / Slider / Finałowa runda WSBK przy sztucznym świetle!

Finałowa runda WSBK przy sztucznym świetle!

Katar

Katar został potwierdzony jako organizator ostatniej w tym roku rundy World Superbike – zostanie ona rozegrana podobnie jak wyścig MotoGP – przy sztucznym oświetleniu. Będzie to pierwszy w historii wyścig WSBK rozegrany po zmroku.

Przez wiele miesięcy w oficjalnym kalendarzu widniała luka przy ostatniej rundzie. Wiadomo już jednak, że seria WSBK powróci na początku listopada tam, gdzie już odbywały się wyścigi w sezonach 2005-2009.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednocześnie poinformowano, że odwołana zostaje przedostatnia runda, która miała odbyć się w RPA na torze Phakisa Freeway. Prawdopodobnym jest rozegranie tych wyścigów na innym torze.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

 1. Bayliss vs Biaggi 2008
  Rossi vs Hayden (i ktoś jeszcze chyba, nie pamiętam nawet) 2006
  Rossi vs Stoner 2007
  Rossi vs Marquez 2013
  Marquez vs Rossi 2014
  To tylko parę wyścigów, które potwierdzają, że tor jest niesamowity i sprzyja „walce”. W dodatku przy sztucznym oświetleniu wygląda niesamowicie. Minusem są tylko te frekwencje, ale i to może być zaletą.
  Dlaczego? Oglądając w telewizji GP Kataru w tym sezonie, można było się „wczuć”, że jest się na torze. Słyszane były wszelkie uderzenia (szczególnie przy upadku Bautisty – to zapamiętałem).
  Mimo tak słabej frekwencji na GP Kataru, jeśli się nie mylę, dobrze była słyszana wrzawa, gdy Rossi wyprzedził Marqueza – więc nie jest tak tragicznie. :)
  Wiem, że Superbike to nie MotoGP, jeśli chodzi o popularność – szczególnie, że Superbike nie mają swojego Rossiego.
  Widziałem już na „Crashu” news o tym i w sumie opinie negatywne – choć jedynym logicznym negatywem jest to, mistrz świata SBK może zostać tam poznany i będzie to blado wyglądać przy słabej frekwencji. Dlatego ja za Katarem mocno oponuję, choć najlepiej, gdyby runda ta odbywała się wcześniej.
  Z chęcią widziałbym więcej nocnych wyścigów, czy w GP, czy w SBK. F1 ma ich trzy, a my mamy być gorsi?!

 2. Niedługo w całości skopiują kalendarz z Motogp :( I się dziwą czemu oglądalność spada ehh :P

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 1,142 sek