Home / Slider / Isle of Man TT: „Hutchy” zdominował wyścig Superstock TT

Isle of Man TT: „Hutchy” zdominował wyścig Superstock TT

Jeśli ktoś przewidywał, że zwycięstwa w najbardziej prestiżowych kategoriach na Wyspie Man dzielić będą ze sobą Ian Hutchinson i Michael Dunlop, na razie nie pomylił się. Już 16. zwycięstw w Isle of Man TT widnieje na koncie „Hutchy’ego”. Anglik w środę wygrał po raz drugi w tym roku, tym razem zupełnie dominując w klasie Superstock. Losy zwycięstwa rozstrzygnęli między sobą zawodnicy, korzystający z motocykli BMW.

Hutchinson, w Superstock TT startujący dla ekipy Tyco BMW, dominował w tym wyścigu niemal od startu aż do mety. Na „kresce” miał przewagę 22.4s nad Peterem Hickmanem, który zajął drugą pozycję. Podium uzupełnił Dan Kneen, który znalazł się w TOP3 w Tourist Trophy po raz pierwszy w karierze.

Warunki na trasie nie były łatwe – organizatorzy ostrzegali o silnym bocznym wietrze oraz mokrych fragmentach trasy. W tym roku pogoda niezwykle miesza w harmonogramie i w praktyce niewiele jest sesji, które odbywają się bez żadnych przeszkód. James Hillier wycofał się po problemach z hamulcami. W garażu swój udział zakończyli także Bruce Anstey, Conor Cummins i Gary Johnson. Sklasyfikowano 45 zawodników.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. iomtt.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 1,234 sek